Путіну дають шанс зберегти обличчя

Європа втомилася від Росії

Висловлювання лідера німецьких лібералів Крістіана Лінднера про необхідність пошуку шляхів поліпшення відносин з Росією і можливість винести Крим "за дужки" цього майбутнього поліпшення стали несподіванкою не тільки для українців. А насамперед - для німців. У цій країні вже звикли до лобістських зусиль соціал-демократів, багато лідерів яких і не приховують, що зв'язки з Москвою і її гроші для них набагато важливіші міжнародного права. Але від вільних демократів очікують відданості цінностям - і від того таке сильне роздратування і розчарування.

Але заяву Лінднера не варто сприймати просто як не дуже вдалий передвиборний хід політика, який намагається повернути свою партію в парламент на майбутніх виборах в бундестаг. Лідер ВДП відображає загальні настрої західних еліт, які можна охарактеризувати одним словом – втома, пише віталій Портников для "Главред".

Настрої західних еліт можна охарактеризувати одним словом - втома

Але це - не втому від України, про яку так полюбляють говорити в Москві. Це - втома від Росії. Вірніше - від російського політичного божевілля, яке позбавило європейців і прибутків, і відчуття безпеки.

Звичайно ж, хочеться, щоб повернулося і це відчуття, і гроші. І тоді починається пошук шляхів повернення. Але західні політики виходять з абсолютно помилкової позиції - вони впевнені, що Володимир Путін хоче того ж самого. Що йому вже набридло сваритися з цивілізованим світом, що він побоюється проблем, які неминуче виникають в російській економіці. Що йому теж потрібно, щоб ситуація повернулася до 2014 року, коли російський президент був шанованим членом клубу світових лідерів, а не вигнанцем.

При цьому західні політики розуміють, що Путін не може капітулювати - і характер не той, і "електорат" живе шовіністичними міфами, впровадженими російською пропагандою. Тому потрібно дати Путіну зберегти обличчя. Ну хоча б не дорікати йому за Крим - і тоді він з Донбасу сам піде.

Майбутнє російської економіки не хвилює Путіна тому, що він живе своїми, а не національними інтересами

Погано ж вони знають Путіна! Російський президент живе в своєму світі, де обличчя потрібно зберігати не йому, а Меркель або Трампу. І це їм, а не йому, варто подумати про капітуляцію. Майбутнє російської економіки не хвилює Путіна ще й тому, що він живе своїми, а не національними інтересами. І переконаний, що мужик все стерпить. А як не стерпить - так для заспокоєння підданих є національна гвардія, для цього він і годує своїх опричників.

Саме тому заяви Лінднера не мають ніякого значення. Так, вони можуть впливати на репутацію німецького політика, але до реальних наслідків все одно не призведуть, як і десятки подібних заяв куди більш впливових політиків - від Трампа до Штайнмайера.

І не тому, що втомлені від Росії не погодяться винести анексований Крим за дужки свого інтересу. А тому, що Путін не зробить і кроку назустріч своїм доброзичливцям.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Тимофій Милованов Почесний президент Київської школи економіки
Павло Клімкін Міністр закордонних справ України
Юрій Андрухович Письменник
Сергій Жадан Письменник
Марія Яковлєва Енергетичний експерт