Захід не розуміє того, що відбувається в Росії

Кремль сьогодні не боїться жодної політичної конкуренції

Міжнародна реакція на жорсткий розгін демонстрацій в російських містах засвідчила, що, на жаль, Захід не розуміє того, що відбувається сьогодні в Росії.

Зокрема, деякі ЗМІ повідомили, що російське керівництво, вочевидь, не настільки впевнене у міцності своєї влади. Що локальні протести, які владі дотепер вдавалося легко ізолювати один від одного, можуть стати частиною широкого, загальноросійського руху. Або просто обмежились констатацією подій 12 червня та осудом дій поліції.

Очевидно, що Кремль сьогодні не боїться жодної політичної конкуренції. Сила й репресії з боку влади є засобом ще більшого залякування російського суспільства, приведення його до ще більшої покори.

Олексій Навальний наразі не є ані загрозою для режиму, ані якоюсь реальною альтернативою

Олексій Навальний наразі не є ані загрозою для режиму, ані якоюсь реальною альтернативою. Тимчасова розгубленість частини російської еліти, яку іноді уявляє собі Захід, може свідчити не про слабкість російської внутрішньодержавної конструкції, а про деякі побоювання від можливої втрати звичних орієнтирів, звичних для верхівки в авторитарних режимах.

Внутрішньої бази для демократичних перетворень у Росії сьогодні немає

Попри наявність певного невдоволення, широкої внутрішньої бази для демократичних перетворень у Росії сьогодні немає. Натомість, путінський режим не боїться Захід, а здається навіть відверто зневажає його за мляву реакцію і беззубість.

Між тим, історикам добре відомо, що традиційну віру росіян у "доброго царя" свого часу розвіяла лише так звана "кривава неділя" у Санкт-Петербурзі 9 січня 1905 року, що й стала головним поштовхом до Першої російської революції.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії