Кремль закручуватиме гайки

Протести в Росії - це добре

І не тому, що Путін тепер може програти вибори. Не може. І не тому, що тепер Росія наблизилася до ліберальної революції. Не наблизилася. Це просто неможливо. І не тому, що там пробуджується громадянське суспільство, яке потім само змусить Кремль піти з Донбасу і віддасть Крим. Не віддасть. Тому що "він не бутерброд, щоб його туди-сюди".

Протести в Росії хороші тим, що влада на них реагуватиме. І не звільненням Медведєва. Це як раз тепер неможливо. Тому що Путін нічого не робить під тиском. І якщо протестувальники виступають проти Медведєва, то це гарантія того, що він залишиться на посаді. Але це нас мало хвилює. Нам взагалі начхати, хто там у них в Росії прем'єр-міністр.

Реакція влади буде іншою. Росіяни напевно знову злякаються і почнуть закручувати гайки. Робити якісь дурниці. Щоб, не дай бог, у них під президентські вибори в 2018 році Майдану не сталося. А значить, вони знову поставлять під удар свою економіку. І це прекрасно. Тому що наша з Росією війна – це протистояння економік. Чия витримає довше, той і переможе. Чия буде успішнішою, той і виграє. І поки ми дуже відстаємо. І без допомоги Кремля вже точно нам їх не наздогнати.

Наша з Росією війна – це протистояння економік. Чия витримає довше, той і переможе. Чия буде успішніша, той і виграє

Криза в російській економіці почалася не з Кримом, і навіть не з падінням цін на нафту. Це лише посилило. А почалося все з того, що в економіку перестали йти інвестиції. З 2011 року. Після того, як Путін повернувся. Після того, як розігнали протести на Болотній. Після того, як почали закручувати гайки.

Економіка – вона все відчуває. І на все реагує. І тепер теж. І в рамках нашого протистояння з Росією, на фоні всіх дурниць, якими ми самі підриваємо свою економіку, нам вкрай важливо, щоб економіка Росії падала. Все одно вона вже не наш основний торговий партнер. І нам нічого бояться падіння попиту на наші сири або труби.

І відновлення, яке намітилося в економіці Росії, зараз знову буде під ударом. Самими діями російської влади. Про які, може бути, вони ще самі не здогадуються. Але які обов'язково зроблять. Бо рефлекс такий. Безумовни. І це найважливіше для нас в російських протестах. Все інше не має ніякого значення.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода