США потрібні союзники. Гра пішла ва-банк

Заборона Трампа на в'їзд біженців із мусульманських країн здається популістською тільки, якщо її розглядати саму по собі

Якщо ж припустити, що це превентивний захід при підготовці остаточного вирішення питання ІДІЛу, цей крок цілком логічний. Сюди ж укладається і доручення Пентагону знайти нових союзників у боротьбі з ІДІЛ.

Хто ці "нові союзники" - чорт його знає, але поки що ситуація така, що крім Туреччини і Росії ніхто особливо посилати свою армію туди взагалі не рветься. І то Туреччину цікавлять в основному території лише до кордонів Курдистану.

Залишається Росія, яка знаходиться на четвертому місці за готовністю воювати за свою країну - кожний другий - і ця готовність реальна. А "за свою країну" ця країна готова воювати хоч в Афгані, хоч в Сирії, хоч у Мозамбіку.

Пейзани, готові поїхати вмирати за три кордони в боротьбі хоч із "бандерівськими фашистами", хоч з ІДІЛом - це один із найважливіших ресурсів Путіна. І він, безумовно, готовий його використовувати. В обмін на послаблення санкцій та визнання своєї нової сфери впливу. Питання про Донбасі вже другорядне. Донбас - це вже учорашній день. Ставки сильно підвищилися. Гра пішла ва-банк.

І це, безумовно, те, що Путін хоче - і буде - пропонувати Трампу.

Питання "навіщо це потрібно Америці" не має сенсу, тому що це потрібно не Америці. Це потрібно конкретно Трампу.

А Трампу це потрібно, тому що рейтинг летить під три чорти, і по всіх аеропортах протести, і марші на Вашингтон. А підйом рейтингу за допомогою війни - і навіть забезпечення другого терміну - найбільш вірний спосіб. На це виявився здатний навіть такий кущ, як Буш. І тут ІДІЛ йому просто Богом посланий. Тому що хочеш, не хочеш, а воювати з ним треба. І нічого з цим не зробиш.

У підсумку, шанси умовити Конгрес привабливою перспективою рішення іділівського питання руками путінських ваньків зовсім не такі вже й незначні.

Тим більше, Трамп не якийсь там узурпатор. Це президент, якого обрали половина виборців. Двадцять п'ять відсотків населення країни.

І тут вже доводиться говорити не про протистояння демократичної Америки Путіну, а про протистояння демократичної Америки своїм же власним виборцям. А це вже зовсім інший коленкор.

Власне, зараз багато чого взагалі вже залежить не від Путіна, і не від Трампа, а від рішучості і бажання демократичної частини Америки відстоювати свої демократичні принципи і від рішучості і бажання виборців Трампа відстоювати свого обраного президента з його підтриманими ними ж недемократичними принципами. Кажучи "відстоювати" я маю на увазі зараз аж до "відстоювати зі зброєю в руках". А розпалювати цю внутрішню фігню США хочуть зовсім вже в останню чергу.

Світ входить у нову стадію не протистояння демократичної Європи і США диктаторам, а протистояння країн самим собі всередині себе

Каліфорнія он вкотре пише заявку на вихід, але проблема в тому, що в цього разу це вже майже не безглуздий трьоп. Світ взагалі входить у нову стадію. Не протистояння демократичної Європи і США диктаторам Путіну, Кім Чен Ину і Мугабе, а протистояння країн самим собі всередині себе. Резолюції Євросоюзу стрімко втрачають свою вагу, тому що ніхто вже не знає, що буде з самим ЄС.

І позиції Путіна в цій новій обстановці раптом виявилися зовсім не такими поганими.

І якщо хтось вам почне розповідати, що буде завтра, як діятимуть США, які кроки зробить Європа і до чого все це призведе - не вірте. Тому що зараз взагалі ніхто ні хріна не знає, як це все розрулиться. Стьоб стьобом, а якийсь Калекзіт або Техекзіт на істериці візьме і відбудеться, Конгрес вирішить, що ну його нафіг, Конституція Конституцією, але Лос-Анжелес у складі США важливіше - і світ тоді взагалі полетить шкереберть.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода