Путіну не потрібен Крим

Окупація Криму – лише перший крок на шляху до повного знищення української державності

Чи може Україна за підтримки Заходу укласти якусь угоду з Росією, за якої про Крим "забудуть", а натомість російські війська підуть з території окупованих районів Донбасу, і Путін залишить Україну в спокої? Хіба це – погана плата за закінчення війни, стабільність і деескалацію? Тим більше в ситуації, коли багато жителів самого Криму хочуть, щоб ця територія контролювалася Російською Федерацією?

Перший аргумент, який можна привести для спростування такого підходу, – з галузі міжнародного права, - пише Віталій Портников для "Крим. Реалії".

Росія анексувала Крим всупереч усім його нормам. Змиритися з цим не можна – це ляпас не тільки Україні, але і всьому світовому співтовариству. Але опоненти зможуть у відповідь навести приклад балтійських країн. Їх державність знищив Радянський Союз теж усупереч усім нормам міжнародного права. Сполучені Штати ніколи не визнавали, що Латвія, Литва і Естонія втратили свою незалежність. Але це не заважало їм підтримувати відносини з Москвою. Санкцій за анексію країн Балтії теж ніколи не було. Так чому б Україні і Заходу не поставитися до Криму як до балтійських країн? Не визнавати, але і не карати. Жити в мирі.

Однак між Кримом і балтійськими країнами є одна важлива відмінність. Сталіну дійсно була потрібна "Радянська Прибалтика". А Путіну не потрібен Крим. Йому потрібна вся Україна. Цілком і повністю.

Путіну не потрібен Крим. Йому потрібна вся Україна

Окупація Криму – лише перший крок на шляху до повного знищення української державності. Коли Путін тільки починав свою операцію в Криму, багато західних політиків теж вважали, що мова йде лише про цей півострів-символ, і розраховували, що російський диктатор не піде далі. Ці розрахунки виявилися помилковими.

Вже у своїй горезвісній "кримській промові" на церемонії анексії півострова Путін висунув претензії на весь український схід, на його думку, "подарований" Україні більшовиками. А потім почалася військова операція з приєднання східних областей України, яку зупинили тільки наші військові та добровольці. Якщо б ця операція увінчалася успіхом – то тоді претензії були б заявлені вже на решту української території. Можливо, вже не від імені Путіна, а від імені маріонеткового "справжнього" українського уряду, який окопався б у Донецьку або Харкові. І потім відбулася б окупація цієї решти території з її подальшим приєднанням до Російської Федерації.

Спорудження в центрі Москви пам'ятника київському князю Володимиру, до речі, мало стати кульмінацією цього плану. Нагадуванням про те, що до Росії приєднані її "споконвічні території". Окупація всієї України не вдалася, а пам'ятник залишився. І путінські плани зі знищення нашої країни теж.

Навряд чи російський диктатор погодиться обміняти ці плани на Крим.

Copyright © 2016 RFE/ RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода