Кримське питання як головний козир в боротьбі за владу

Опозиція повинна дати чітку аргументацію росіянам, чому вони не мають на Крим права і він їм не потрібен

Михайло Ходорковський у суперечці з Айдером Муждабаєвим продемонстрував, що просто не розуміє роль опозиції в політичному процесі. (Айдер Муждабаєв на сторінці в Facebook запитав у Ходорковського, чи є в програмі "Відкритої Росії", головою якої його обрали 19 листопада, пункт про повернення Криму до складу України. Ходорковський відповів, що кримське питання не є головним для російського суспільства, у якого є і інші проблеми, - ред.)

Мабуть, Михайло Борисович вважає, що завдання опозиції - підлаштуватися під існуючу громадську думку. В реальності ж вона, пропагуючи свої погляди, навпаки, повинна працювати на зміну політичних уподобань суспільства. І тільки успіх у цій справі дає опозиції шанс на перемогу. Так було завжди в історії.

Спроби засунути кримську проблему на другий план, відмовитися від чіткої відповіді на питання про майбутню приналежність Криму нічого не дадуть руху Ходорковського. Кримнашистський електорат він все одно не привабить, а багатьох із тих, хто йому симпатизував, втратить.

Кримське питання - головна козирна карта Путіна в боротьбі за владу. І цю карту можна побити тільки чіткою відповіддю "Кримненаш!" і аргументацією, чому ми не маємо на нього права, він нам не потрібен і спроби його "проковтнути і з'їсти" створюють величезні тривалі проблеми для країни.

Саме така чітка і ясна відповідь може створити реальну опозицію, здатну переконати суспільство у своїй правоті. Це складно, але іншого шляху просто немає.

В іншому разі опозиція буде пропонувати людям не альтернативу, а той же путінізм, тільки другого сорту, який нікому не потрібен, коли є "першосортний" путінізм влади.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода