У Криму поставлять пам'ятник господарю

Ініціатива кримських "активістів" про спорудження в Криму пам'ятника російському президенту Володимиру Путіну здається дивною тільки на перший погляд

Дійсно, а чому в Криму? Чому такої "сталінської" поваги до кремлівського правителя не виявляють ні в Москві, ні в Петербурзі, ні в інших регіонах Російської Федерації? Невже там мало лизоблюдів, які хочуть відзначитися перед Путіним і продемонструвати йому свою відданість? Не може ж так бути, щоб всі лизоблюди зібралися тільки в Криму?

Звичайно, не може. Пам'ятників Путіну в Москві, Петербурзі, Ярославлі або Владивостоці немає з тієї простої причини, що Москва, Петербург, Ярославль або Владивосток – це Росія. А Крим – ні, пише Віталій Портников для "Радіо Свобода".

Зрадникам, які перейшли на бік окупанта, необхідні додаткові докази своєї легітимності і зв'язку з господарем

Зрадникам, які перейшли на бік окупанта і не можуть бути впевнені у своєму майбутньому, необхідні додаткові докази своєї легітимності і зв'язку з господарем. Їм потрібно прив'язати до себе господаря так, щоб він їх не зміг кинути. Саме так – не вони його, а він їх.

Тому вони хочуть поставити йому монумент із тих самих міркувань, з яких зрадники, які віддавали свободу своїх міст Риму, негайно прикрашали площі імператорськими статуями. Мовляв, не можеш же ти, імператоре, кинути нас напризволяще! Тут же твої статуї стоять! Прийдуть вороги - сплюндрують.

І, між іншим, численні статуї Леніна і Сталіна, які сприймалися радянськими людьми як само собою зрозумілі, теж були не більш ніж знаками окупації. Більшовики, як відомо, захопили владу виключно у Петрограді – а потім, після розгону Установчих зборів, завойовували її на решті території Російської імперії. Так от, завоювавши, вони негайно ставили свого ідола – щоб ні в кого сумнівів не було, чия тут влада.

Те, що в Криму так і не знесений пам'ятник Леніну, чиї бузувіри буквально потопили півострів в крові, зустрінеться з пам'ятником Путіну, чиї найманці організовують на контрольованій території жорсткий репресивний режим, означає тільки те, що одна окупація змінила іншу. І ті, хто вибрали бік окупанта, зрадили Україну і Крим, чудово про це знають.

Інакше ідея про пам'ятник Путіну просто не прийшла б їм у голову.

Copyright © 2016 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст