У Криму поставлять пам'ятник господарю

Ініціатива кримських "активістів" про спорудження в Криму пам'ятника російському президенту Володимиру Путіну здається дивною тільки на перший погляд

Дійсно, а чому в Криму? Чому такої "сталінської" поваги до кремлівського правителя не виявляють ні в Москві, ні в Петербурзі, ні в інших регіонах Російської Федерації? Невже там мало лизоблюдів, які хочуть відзначитися перед Путіним і продемонструвати йому свою відданість? Не може ж так бути, щоб всі лизоблюди зібралися тільки в Криму?

Звичайно, не може. Пам'ятників Путіну в Москві, Петербурзі, Ярославлі або Владивостоці немає з тієї простої причини, що Москва, Петербург, Ярославль або Владивосток – це Росія. А Крим – ні, пише Віталій Портников для "Радіо Свобода".

Зрадникам, які перейшли на бік окупанта, необхідні додаткові докази своєї легітимності і зв'язку з господарем

Зрадникам, які перейшли на бік окупанта і не можуть бути впевнені у своєму майбутньому, необхідні додаткові докази своєї легітимності і зв'язку з господарем. Їм потрібно прив'язати до себе господаря так, щоб він їх не зміг кинути. Саме так – не вони його, а він їх.

Тому вони хочуть поставити йому монумент із тих самих міркувань, з яких зрадники, які віддавали свободу своїх міст Риму, негайно прикрашали площі імператорськими статуями. Мовляв, не можеш же ти, імператоре, кинути нас напризволяще! Тут же твої статуї стоять! Прийдуть вороги - сплюндрують.

І, між іншим, численні статуї Леніна і Сталіна, які сприймалися радянськими людьми як само собою зрозумілі, теж були не більш ніж знаками окупації. Більшовики, як відомо, захопили владу виключно у Петрограді – а потім, після розгону Установчих зборів, завойовували її на решті території Російської імперії. Так от, завоювавши, вони негайно ставили свого ідола – щоб ні в кого сумнівів не було, чия тут влада.

Те, що в Криму так і не знесений пам'ятник Леніну, чиї бузувіри буквально потопили півострів в крові, зустрінеться з пам'ятником Путіну, чиї найманці організовують на контрольованій території жорсткий репресивний режим, означає тільки те, що одна окупація змінила іншу. І ті, хто вибрали бік окупанта, зрадили Україну і Крим, чудово про це знають.

Інакше ідея про пам'ятник Путіну просто не прийшла б їм у голову.

Copyright © 2016 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода