Ви навіщо Пашу вбили, виродки?

Ну ось убили ви політичного журналіста Павла Шеремета, і що? Яку небезпеку усунули? Що зміниться?

Я розумію, коли вбивають за журналістські антикорупційні розслідування. Коли в результаті твоєї роботи хтось може позбутися з таким трудом награбованого бабла, втратити місце біля годівниці, залишитися без будиночка на Лазурному березі.

Я розумію, коли вбивають за журналістику, яка розслідувала злочини влади. Викрадення, тортури, вбивства, безсудні кари. Коли можна з крісла з високими погонами виїхати в Білий лебідь (виправна колонія для довічно засуджених у РФ. - ред).

Я розумію, коли вбивають адвокатів, які захищають жертв нацистських угруповань і журналістів, про цих угрупованнях пишуших.

Розумію, коли вбивають свідків, політичних конкурентів, опозиціонерів. Це все можна пояснити логікою. Так, звірячою логікою, але - логікою

Розумію, коли вбивають свідків, політичних конкурентів, опозиціонерів. Це все можна пояснити логікою. Так, звірячою логікою, але - логікою. Немає людини - немає небезпеки, яку вона могла нести.

Але я не розумію, навіщо вбивають суспільно-політичних журналістів.

Ну ось убили ви політичного журналіста Павла Шеремета, і що? Я не знаю, хто саме "ви", але - от і що тепер? Яку небезпеку ви усунули? Що зміниться?

Громадська думка як зміниться? Що, свобода, яку він відстоював, стане менш цінною в очах тих, у чиїх вона є чи не найголовнішою цінністю? Диктатура, яку він ненавидів і з якою боровся - і в Білорусі, і в Росії, і у вимушеній еміграції в Україну - що, стане в чиїхось очах привабливою?

Зміниться вектор розвитку країни чи що? Так, щось ми лоханулись із цієї Європою, давай, братці, знову назад під вассальство Московії - так чи що?

Що, у когось у мізках клацає вимикач і читачі і слухачі Павла, які поділяли його думка про те, що свобода, права людини, демократія, чесний бізнес, конкурентоспроможний ринок, незалежні суди, громадянське суспільство, верховенство закону, рівність, антиклерикалізм, антифашизм, гідність, честь, чесність, совість - все те, про що він писав і адептом і проповідником чого він був, все це втратить в очах людей свою цінність і вони вирішать, що рабство, покора, шовінізм, кумівство і злодійство краще, чи що?

Ви навіщо Пашу вбили, виродки?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода