Чому Росія не може домовитись із Заходом

"Якби не було подій в Україні й незаконної анексії Криму Росією, не було б необхідності зміцнювати східний фланг НАТО". Ці слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа, сказані напередодні засідання ради НАТО – Росія, абсолютно чітко відображають реальність, із якою довелося зіткнутись Північноатлантичному союзу після російської агресії

У Росії не хочуть ні чути, ні розуміти цього простого висновку. Російські чиновники і пропагандисти постійно звинувачують НАТО в тому, що ця організація "порушує паритет", наближається до російських кордонів, піддає ревізії Основоположний акт Росія – НАТО, підписаний ще 1997 року, коли мало хто на Заході припускав, в якого монстра перетвориться керівництво у Кремлі, - пише Віталій Портніков для "Крим. Реалії".

Але, насправді, саме Росія своєю анексією Криму порушила міжнародне право і налякала сусідів. Саме Росія продемонструвала, що вважає за краще силою домагатися своїх цілей. Саме Росія відмовилась від власних міжнародних і двосторонніх зобов'язань. Саме президент Росії неодноразово – в тому числі і після перемоги Революції Гідності – запевняв світ у тому, що Москва не претендує на Крим і будь-яку іншу українську територію, змінив свою думку буквально за лічені години. А слідом за ним змінили думку і всі інші – міністри, депутати, звичайні громадяни. І що найогидніше – конституційні судді, ці проституйовані "вартові" Основного закону.

Росія не може домовитись із Заходом саме тому, що порушила фундаментальні принципи поведінки сучасного світу. Порушила саме в Криму, а не десь ще. І відчайдушно не хоче цього помічати, продовжуючи запевняти всіх навколо, що світ рано чи пізно змириться з анексією. Яка різниця, що каже генеральний секретар НАТО? Яке значення мають ухвалені на саміті альянсу рішення? Який сенс від того, що рада Росія-НАТО завершується без наслідків? Подумаєш!

Сенс є. Рано чи пізно Росії доведеться повертатись у цивілізований світ. І це повернення почнеться з відмови від Криму.

Тепер ми знаємо, де захована "кащеєва смерть".

Copyright © 2016 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода