Захід вирішив "душити путіноміку"

Європа та США не скасують санкцій, поки Путін вестиме війну і використовуватиме реваншистську риторику

Європейський Союз висловив готовність продовжити санкції проти Росії до 31 січня 2017 року. І хоча офіційне рішення з приводу пролонгації обмежувальних заходів ще не прийнято, експерти не сумніваються, що ЄС зуміє подолати внутрішні суперечності.

А ось питання, чи будуть санкції діяти після 31 січня, залишається відкритим. Однак поки Путін буде вести війну, Європа і США санкції не скасують, - пише Олександр Сотник в "думці" для "Апострфа".

Санкції, точніше – повільне задушення і без того напівживої російської економіки – головний біль нинішнього режиму. "Імпортозаміщення" виявилося фейком, а 22 червня стало відомо, що експерти з Вищої школи економіки очікують продовження рецесії в Росії зі зниженням ВВП до 2% у 2016 році.

Реляції про "намацування дна" - фіговий листок для довірливих телеглядачів, яких стає все менше. Адже одна справа – дивитися красиві графіки по телевізору, і зовсім інша – рахувати копійки в кишенях і жахатися, дивлячись на цінники в магазинах і на рахунки з тарифами ЖКГ.

Мінські угоди Путін не виконуватиме. При ньому можна забути і про повернення Криму. Війна на Донбасі так і буде то тліти, то розгорятися раптово з новою силою. Нестабільність в Україні – те, що необхідно Путіну. З наскоку перемогти за допомогою "Новоросії" і "русского мира" у нього не вийшло, тому буде підтримувати напруженість в Україні. В надії, що український народ одного разу втомиться і "прожене Порошенка".

Думаю, не прожене – хоча б тому, що українці не стануть підігравати Кремлю, полегшуючи життя луб'янському диктатору. Не дадуть вони йому такого "щастя" - зійти на трибуну і тріумфально констатувати: "Ну, я ж казав! Тепер-то ви бачите?.."

Європа та США санкцій не скасують. Доти, поки Путін буде вести війну і використовувати реваншистську риторику. Скільки б він не вливав грошей платників податків в продажних західних політиків, – його зусилля будуть марними. І ніякі високооплачувані "друзі-співучасники" в особі Саркозі або Шредера йому не допоможуть. Принципове рішення "душити путіноміку" прийнято, і від нього ні в Європі, ні в США не відступлять. А після зміни кабінету в Білому Домі у Вашингтоні тиск на Кремль якісно посилиться.

Якщо Обама і Керрі роблять ставку на "м'яку силу", то за будь-якої нової президентської Адміністрації США про це можна буде забути. Звичайно, Європа втрачає на санкціях, але ці втрати не критичні, чого не скажеш про економіці Росії, що задихається. Причому, найцікавіше – в тому, що путінські "контр-санкції" тільки посилюють і без того важке становище. Так що і в 2017 році "улюкаєвська братія" продовжить шарити руками по "дну", намагаючись намацати твердий грунт, але незмінно натикатися на чергове продовження санкцій.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода