Путін застосовує до супротивників сталінську тактику 1937 року - Ейдман

У Путіна вже немає ресурсів на "переможні" війни із зовнішніми противниками. Можливо він вирішив звернутися до улюбленого сталінського способу відволікання уваги населення від його реальних проблем - до боротьби з вигаданими внутрішніми ворогами.

Путінський режим в боротьбі зі своїми противниками застосовує сталінську інформаційну тактику зразка 1937 року. Взяти, наприклад, історію зі спробою морально дискредитувати Касьянова. Саме про таку чекістську практику в одному з інтерв'ю говорила Надія Мандельштам:

"Потрібно (чекістам), щоб у людини була погана репутація, щоб люди були підготовлені до того, що цю людину поважати не треба. Це дуже часто застосовували. Одне з найзнаменитіших справ побутової компрометації - це знаменитий лікар Плетньов. Лікар Плетньов звинувачувався в тому, що він вкусив свою сестру милосердя. Фотографічні портрети, старий еротоман, народ обурений, люди обурені, портрет сестри милосердя і так далі. Це перший арешт, незадовго. Таким чином готувалася громадська думка до того, що цю людину поважати не треба". А з не шанованою людиною можна зробити що завгодно. Незабаром після цієї чекістської провокації професор Плетньов став одним з обвинувачених на третьому показовому московському процесі 38-го року. Люди готові були повірити в будь-яке звинувачення проти його подільників, раз з ними пов'язаний такий "аморальний тип".

"Сталінська школа фальсифікацій" відроджена, принаймні, на рівні ЗМІ. Звинувачення проти опозиціонерів нагадують процеси 1937-1938 року і за технологією, і за стилістикою

У випадку Касьянова вирішили почати з моральної дискредитації. А Навального прямо оголосили британським, американським агентом і справжнім винуватцем смерті Магнітського (Кірова, Горького та Куйбишева мабуть вбив його дід). "Сталінська школа фальсифікацій" відроджена, принаймні, на рівні ЗМІ. Звинувачення проти опозиціонерів нагадують процеси 1937-1938 року і за технологією, і за стилістикою.

Найнебезпечніше в тому, що цей "інформаційний сталінізм" може стати реальним. Інакше взагалі незрозуміло для чого все це робиться. Адже серйозної загрози опозиціонери для Путіна не представляють, як і в 1930-ті роки - для Сталіна. Але Сталіну потрібен був образ ворога, істерія ненависті, яка об'єднує народ навколо влади. Тому він і заварив всю цю криваву кашу з "ворогами народу". У Путіна вже немає ресурсів на "переможні" війни із зовнішніми противниками. Можливо він вирішив звернутися до улюбленого сталінського способу відволікання уваги населення від його реальних проблем - до боротьби з вигаданими внутрішніми ворогами. У цьому випадку справа телевізійним цькуванням не обмежиться. Знадобиться підтвердження звинувачень у суді, реальні посадки "викритих ворогів". Інакше люди все це всерйоз не сприймуть. Який це шпигун і ворог, якщо він по Москві вільно розгулює і продовжує над своїми обвинувачами потішатися?

Перші показові процеси над "ворогами" вже пройшли: справа Удальцова-Развожаева, українців Сенцова і Савченко і т.д. Боюся, що це тільки проба чекістського пера.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода