Чому Путін залишиться при владі

Цього разу афера з підставним президентом може не пройти

Чому Путін залишиться при владі

Проти Путіна вже стільки компромату, що єдиний його порятунок - залишатися при владі якомога довше. Така доля всіх диктаторів. Для них влада це ще й безпека. Якщо вони втрачають владу - втрачають все, аж до життя. Згадайте Мілошевича, Каддафі. У Путіна така ж доля. Навіть, якщо він піде і залишить свого ставленика-спадкоємця, не факт, що той його потім не здасть під тиском Заходу.

Хоча у російській еліті багато хто мріє, що Путін відскочить убік і на наступних президентських виборах виставить якусь нову підставну фігуру, типу Медведєва. Щоб той їздив по західним країнам, представляв інтереси Росії, домігся якогось нового перезавантаження у відносинах із Заходом. А Путін буде собі сидіти в Кремлі і всім рулити в ролі, наприклад, прем'єр-міністра. Начебто така ідея Путіну вигідна, вона здорово б йому допомогла скинути весь вантаж накопичених проблем. Але тут є два моменти.

Пам'ятаєте, як він плакав на мітингу, зібраному після його "перемоги" на останніх президентських виборах?

Цього разу афера з підставним президентом може не пройти. В умовах кризи такий підставний політик може перехопити у старіючого Путіна владу і стати реальним правителем Росії. Путін це, напевно, розуміє. Пам'ятаєте, як він плакав на мітингу, зібраному після його "перемоги" на останніх президентських виборах? Мабуть, йому і тоді не просто було повернути собі формальний президентський пост.

Друге, не факт, що такий ставленик збереже владу. Все-таки у Путіна за багато років накопичилися потужні маніпулятивні "інвестиції" в мізки населення. 15 років народу пудрять мізки, який він великий і важливий для Росії. А тут треба буде нового якогось розкручувати. Тому акуратно зіскочити з місця не вийде. Доводитися сидіти і сторожити "трон". І постійно придумувати різні теорії, версії, ходи. Це така катастрофічна спіраль. Їм постійно доводиться влаштовувати якісь видовища, войнушкі, олімпіади, щоб відвернути увагу людей від злиденного життя і разючої соціальної несправедливості. Це все дуже витратні речі, які підривають економіку або призводять до санкцій. Це ще сильніше погіршує становище. А отже, потрібно придумати нові історії, що відволікатимуть. І так далі по спіралі. Одного дня все це просто обрушиться, народ не витримає цієї нескінченної гонки з переслідуванням. Просто перестане сприймати пропаганду. Порожній холодильник їм здаватиметься набагато важливішим за повного брехнею і всякою маячнею телевізора. Але це відбудеться не зараз. У путінського режиму є запас міцності на кілька років. Але не більше.

Ігор Ейдман, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода