Як відбудеться зміна влади в Росії

Ми маємо справу з приміщенням, заповненим "газом суспільного невдоволення". У той момент, коли насиченість досягне критичної маси, буде потрібна тільки невелика іскорка для масштабного вибуху, як виплеску всього, що накопичилося за останні роки путінського божевілля.

Постулат "абсолютна влада розбещує абсолютно" в нинішній Росії посилюється ще й правилом "незмінна влада стає несамовитою".

Оскільки в оточенні Путіна немає людини або групи осіб, здатних "увійти в опочивальню підполковника, який збожеволів" і вирішити його "проблему" офіцерськими методами - мені видається, що зміна влади в Росії відбудеться іншим шляхом.

Обстановка всередині Росії вже сьогодні розпечена. За розповідями мого приятеля, який працює водієм, "якщо ще рік тому мої колеги сперечалися зі мною мало не до поножовщини і кричали "Крим - наш!" і "Путін правий!", то тепер зустрічають мене на роботі словами "Ну, як там ? Замут який-небудь планується? ..."

І це ще не гепнувся рубль і населення остаточно не зубожіло.

З москвичів сходить колишній лиск. Шар жирку, який нагуляли в "огрядны нафтові роки", тоншає. Враховуючи інфляцію, яка неодмінно розженеться вже в січні-лютому 2016 року, звільнення, котрі неминуче досягнуть масштабів епідемії, і повернення поняття "дефіцит" у зв'язку із санкціями і невдалим "імпортозаміщенням", а також - погіршенням якості продуктів і товарів, які незабаром ще треба буде "дістати" - ентропія у суспільстві буде нарощуватися із шаленою швидкістю.

Майдану в Росії не станеться. Буде "російський Тахрір"

Ми маємо справу з приміщенням, заповненим "газом суспільного невдоволення". У той момент, коли насиченість досягне критичної маси, буде потрібна тільки невелика іскорка для масштабного вибуху, як виплеску всього, що накопичилося за останні роки путінського божевілля.

Майдану в Росії не станеться. Буде "російський Тахрір". Причому, відбудеться він, швидше за все, через якусь "рядову дрібницю", яка раніше проскакувала в новинах, але на неї звертали увагу лише всплеском рук і погойдуванням голови.

Враховуючи прийняті вчора поправки до "Закону про ФСБ", можна припустити, що винуватцем цієї останньої краплі цілком може стати якийсь"силовик" або ФСБшник, знавіснілий від вседозволеності і який звик до безкарності. Наприклад, хто-небудь із силовиків помилково розстріляє людей, котрі "скупчилися" на автобусній зупинці. Або відправить на той світ жінку з немовлям у колясці. Начебто, все буде "по закону", але саме цей "закон" і стане відправною точкою для початку бунту. Бо заборонні укази і постанови досягли вже таких масштабів, що стали представляти загрозу для життя і здоров'я кожного - особливо враховуючи пристрасть влади до беззаконня і цілковиту її безконтрольність.

І тоді цій владі пригадають все - причому, сума претензій стане несумісна з її подальшим існуванням.

Складно сказати, яку "нішу" в цьому процесі займають нинішня "несистемна опозиція", але навряд чи вона стане грати в ньому провідну роль. У неї був шанс на безкровне рішення путінського питання, і вона з цим завданням не впоралася. Що ж, я, як частина цієї опозиції, не в образі за "роль другого" чи навіть "третього плану", і готовий взяти на себе ті дії, які мені довірять зробити. Якщо, звичайно, довірять. Я не прагну "забити місце" в підручнику історії, в якому майбутнім подіям, швидше за все, буде відведена пара-трійка абзаців. Моя мета - у звільненні моєї нещасної країни від ненависного більшовицького чекістського ярма. І в порівнянні з нею все інше вже неважливо.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода