Як Росія стала країною застряглих у розвитку малоліток і гопників

Експеримент з дебілізації цілої країни, можна визнати, з успіхом відбувся. Але довго такі конструкції існувати не можуть. Чим все це закінчиться? Та зрозуміло чим. Залишенням на другий рік. І повторним проходженням матеріалу. Життя - найкращий учитель. Зуміє пояснити. Якщо не через мозок, так через дупу.

Якби мене попросили охарактеризувати "руський мир" одним словом, я б не вагаючись відповів - інфантилізм. Саме це поняття якнайкраще описує стан сучасного російського суспільства.

Інфантилізм, в першу чергу - це нездатність нести відповідальність за свої дії. Нездатність вибудовувати причинно-наслідкові зв'язки і розуміти, що такі от і такі от дії призведуть до таких от і таким от наслідків.

Це дитяча безпосередність у сприйнятті світу. Світ Інфанта гранично простий. Американці знизили ціни на нафту. Американці влаштували революцію в Україні. Америка ненавидить росіян. Для цього підіслали євреїв і лібералів. А євреї Ротенберги вкрали всі гроші. А Путін хороший. У цьому світі немає місця для півтонів і складних розумових будов. Примітивність - головна його риса.

Так стрімко впадати в стан жорстокості і так стрімко змінювати об'єкт своєї ненависті можуть тільки інфанти

Це така ж дитяча жорстокість. Звичайно дорослі люди не доходять до такого стану ненависті, агресії, бажання безпричинно нашкодити, заподіяти біль, зробити погано. У дорослому світі, де є сім'я, діти і відповідальність, це не прийнято. Спрацьовує система стримувань і противаг. Це крайнощі. Так стрімко впадати в стан жорстокості і так стрімко змінювати об'єкт своєї ненависті можуть тільки інфанти.

Це таке ж дитяче абсолютне нерозуміння цінності життя. У дорослих людей не прийнято надувати жаб через соломинку. Відрізати голови цуценятам. Прасувати житлові квартали зброєю невибіркового ураження. Фігачити з "Бука" по літаках за принципом - "пасажирський-не пасажирський, яка до біса різниця, ура, пташкопад, попереджали ж не літати в нашому небі!"

Нерозуміння цінності життя - зокрема і свого - мабуть, головна риса інфанта.

Ну і, звичайно, відсутність логічних ланцюжків. Існування в світі, в якому порушені причинно - наслідкові зв'язки. У якому діяння і наслідки не пов'язані жодним чином. Де кидати з вікна яйцями і надерти вуха - дві абсолютно різні речі. Як і оккуппація частини сусідньої країни і санкції і обвалення нафти. Це просто ̶п̶і̶н̶д̶о̶с̶и̶ ̶н̶е̶н̶а̶в̶і̶д̶я̶т̶ ̶в̶с̶я̶ ̶р̶у̶с̶с̶к̶о̶е̶, а аж ніяк не заслужене покарання за ідіотизм.

Але ж інфантилізмом щось пронизано все суспільство, зверху донизу, незалежно від соціального стану, доходу і касти - ось що дивно!

Причому цей масовий інфантилізм - аж ніяк не класове явище. Ось що цікаво. Ну добре, спадкові алкоголіки, в яких етанол поколіннями дегенерував усі синапси у мозку, всі нейрони. З цими все зрозуміло. Абсолютна кристалізованого лакована поколіннями первозданна дурість. Дорослій особистості просто не на чому сформуватися. Тут все зрозуміло.

Але ж інфантилізмом щось пронизано все суспільство, зверху донизу, незалежно від соціального стану, доходу і касти - ось що дивно!

Накрити ганчіркою лампу в пологовому відділенні і спалити в цій пожежі новонароджених дітей. Відмовитися від обгорілої власної дитини. Відмовити в усиновленні дитини-інваліда германської сім'ї на тій підставі, що вона теоретично може потрапити до геїв. Випускати ролики про розп'ятого хлопчика. Вірити їм. Підтримувати пограбування слабкого. Розповідати про євро-фашизм, бандеро-фашизм, турко-фашизм, ліберал-фашизм. Поїхати вбивати бандер, тому що вони гноблять російську мову. Робити про це телебачення. Вкидати бюлетені на виборах у себе в лікарні. Чавити їжу. Збирати розчавлену їжу. Виганяти з університету турецьких студентів. Звільняти професора за статтю. Підтверджувати пріоритет внутрішнього права над міжнародним. А потім подавати до суду на Туреччину. Підписувати лізоблюдські оди владі ...

У дорослої людини є таке поняття, як "гідність". Це поняття абсолютно не матеріальне. Яке не приносить прибутку. Дитина за цукерку здатна робити принизливі речі. Його особистість, базис, на якому і формується гідність - ще відсутні. Дорослий же індивід, особа, у свідомості якої особистість вже сформувалася, не виставлятиме себе ідіотом за профіт. У сильних особистостей це абстрактне поняття виявляється вище матеріальних благ.

Доросла людина не буде чавити тракторами помідори. Не сидітиме за фрікціонами бульдозера, давити гусей, відібраних у торговки в сільському магазинчику ...

Тому що це - соромно.

Ще одне абстрактне поняття, яке відсутнє в інфантильному світі.

Але якщо неможливість пояснити трирічній дитині, чому не можна вистрілити з рогатки в Сонце зрозуміла, або неможливість пояснити люмпену, чому погано їздити по помідорах на тракторі теж зрозуміла - то ця ж сама неможливість пояснити професору, або письменнику, або лікарю, або інженеру, чому не можна відбирати чуже - вражає.

Ось доросла ж людина перед тобою стоїть. Розумна навіть. Але якась частина мозку геть роз'їдена цим доведеним телебаченням до абсолютного інфантилізму, і моральні імперативи, прийняті в будь-якому нормальному дорослому суспільстві, не проникають у свідомість абсолютно.

З ними неможливо розмовляти. Неможливо дискутувати. Як з примхливою дитиною, яка впала в стан істерики. "Навіщо ти відібрав у Петі Крим? Брати чуже - погано. Віддай. Законів треба дотримуватися". "Ні! Не віддам! Моє! Мій Крим! Хочу! Не віддам! Моя іграшка!". І все.

Поїхати воювати на Донбас, щоб виплатити кредит - це не поведінка дорослої людини.

Відмовитися від свого загиблого чоловіка за гроші - це не поведінка дорослої людини.

Служити офіцером спецназу головного розвідувального управління (!), піти в складі диверсійної групи в тил противника, а потім у полоні мекати - я не я, хата не моя, я не знав, мене підставили - це не поведінка дорослої людини.

Кричати "Путін, введи війська", а потім дивуватися, чому Україна застосовує артилерію - це не доросла поведінку.

Бог мій, та що там говорити - коли Верховний Головнокомандувач відмовляється від своїх солдат, говорить "їх там немає", посилає свою армію воювати і гинути без шевронів та знаків розрізнення, а свої літаки без розпізнавальних знаків ...

Інфантилізм, зведений у ранг державної політики.

Мабуть, в історії такого не було.

Головна відмінна риса дорослої людини - здатність до відповідальності. До відповідальності за інших, до відповідальності за свою країну, але, головне - до відповідальності за свої дії.

Навіть Радянський Союз вчив цьому. Навіть Совок, пригнічуючи будь-які прояви індивідуальної особистості, все ж вчив, що треба бути чесним, треба не брехати, треба відповідати за свої вчинки.

Путінізм - мабуть, перший в історії режим, офіційною ідеологією якого стало девіантна поведінка.

І квінтесенція цього, звичайно ж, Донбас. З цією війною може конкурувати, мабуть, тільки Конго, де одинадцятилітні діти по селах рубають мачете ноги і руки жителям.

"- Ми ж йшли на референдум і голосували з такою надією, що Путін нас забере, як і Крим він забрав, ми голосували в основному за Путіна", - цю цитату біженки з Донбасу в Пскові, яку виселяють тепер з готелю, приводить Радіо Свобода.

Ну ... Чорт .... Я ось кілька днів дивився на цю фразу, не знаючи, з якого краю почати коментувати. Тому що ось ця фраза: "ми хотіли, щоб Путін забрав нас до себе" - із точки зору дорослої людини позбавлена ​​будь-якого здорового глузду. Це абсолютно нескладний набір слів, що не несе в собі смислового навантаження.

Що значить "забрав до себе"? Ви маєте на увазі, що хотіли жити в Росії? Ну так купуйте квиток і їдьте. В чому проблема?

Або ви маєте на увазі, що хотіли, щоб війська сусідньої держави окупували частину вашої країни, знищили конституційний лад, державну владу, організували збройні бандитські формування і зброєю невибіркового ураження почали знищувати міста, вбивши десять тисяч людей? Ну, так це зовсім інакше називається. Це зовсім не "ми просто хотіли, щоб Путін нас забрав". Це - колабораціонізм. Це - зрада. Це - державна зрада. Це участь у терористичній організації. Це злочини проти життя. Проти людяності. Проти громадської безпеки та громадського порядку. Проти основ конституційного ладу і безпеки держави. Це - тероризм. Це планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни. Це років двадцять в'язниці. В кращому випадку. А в гіршому - ліквідація зі зброєю в руках.

Ви кримінальні злочинці, ви розумієте це взагалі? Те, що ви зараз маєте - маєте рівно від того, що "ми просто йшли на референдум". Це зовсім не "просто". Ви розумієте це?

Ні. Ні на грам. В очах - абсолютне нерозуміння.

Ось цю фразу "забрати до себе" - я читаю і чую вже не в перший раз.

Що значить "забрати до себе"? На ручки чи що?

Діти. Абсолютна нерозвиненість дорослої свідомості.

Не було б одного суцільного "Дому-2" по всіх каналах - не було б і окупації Криму. Я абсолютно в цьому впевнений

Рівне теж саме здивування, при переглядах на ю-туб відео допитів полонених бійців ДНР. "Навіщо ти сюди приїхав?" - "Я потрапив під вплив пропаганди" .. Який вплив пропаганди? У тебе що, Німеччина тридцять третій рік? Одна газета "Дойче беобахтер" і більше жодних джерел інформації? От інтернет. От поки ще живі "Ехо", "РБК", "Нова Газета", "Нью Таймс", "Дощ". От Канигін, Олевський, Піонтковський. От Навальний, зрештою. Ти ж знаєш, хто такий Навальний? Знаєш, про що він говорить? Так якого біса, ідіот?

А такого. Тому що не було жодного впливу пропаганди. Тому що він же сам перший на форумах і кричав: "Слава богу що цю ліберальну журналістську тварюка грохнули".

Так що всі джерела інформації у них є. Все вони знають. Надходить до них інформація. Просто вони скористатися нею не можуть. Аналізувати її не можуть. Відсутність логічних ланцюжків, відсутність причинно-наслідкового зв'язку, примітивна картина світу, "а мені вихователька тьотя Валя по телевізору сказала, що бандери погані", профіт - формуй дивізії нерозвинених особистостей і відправляй їх влаштовувати м'ясорубку в сусідній країні.

Власне, ось ця от "тьотя Валя по телевізору" - і є початок всіх початків. Почалося все це не з пропаганди. Пропаганда лягла на вже підготовлений грунт. Жоден Кисельов з "радіоактивним попелом" і "серцями геїв" не був би можливий, якби до нього десять років грунт не зорювали ідіотські ток-шоу і серіали.

Не було б одного суцільного "Дому-2" по всіх каналах - не було б і окупації Криму. Я абсолютно в цьому впевнений.

Пам'ятаєте цей вже призабутий термін - "дебілізація населення"?

Коли дев'яносто дев'ять відсотків телепродукту, включаючи і рекламу, пропагували одну і ту ж просту тваринну модель поведінки - моральну идиотию. Коли у всьому телепродукті відбувалося обрізання усього різноманіття людських емоцій до двох примітивних рефлексів - ор і істерика. Тобто той же самий інфантилізм. Та ж сама вередлива дитина, яка впала у некерований стан.

Ну, що сказати ... Експеримент з дебілізації цілої країни, можна визнати, з успіхом відбувся.

У сотий раз повторюся: найстрашніша зброя Росії - це не "Іскандери", підводні човни і ядерний арсенал.

Найстрашніша зброя Росії - це зомбоящик.

Експеримент з дебілізації цілої країни, можна визнати, з успіхом відбувся

Ну, про коментарі в мережі я взагалі мовчу. Читаєш - і розумієш, що відповісти на це можна тільки почавши з самих азів. З формування Землі чотири з половиною мільярди років тому. Інакше не вийде.

І, чорт візьми, треба визнати, що це цілодобове існування в класі корекції інтернату для людей із затримкою в розвитку в режимі двадцять чотири години сім днів на тиждень - виявилося і справді диявольськи важко. Можливість зустріти людину, яка ще не з'їла свій мозок, починаєш цінувати вкрай високо. Новий різновид якогось зовсім абсурдного гетто.

Ціла країна агресивних жорстоких застряглих у розвитку малоліток.

Країна, де класом гегемоном є гопники ...

Вові вдалося. Нічого не скажеш.

Але довго такі конструкції існувати не можуть. Вони не здатні до самоорганізації без зовнішнього управління.

Чим все це закінчиться? Та зрозуміло чим. Залишенням на другий рік. І повторним проходженням матеріалу.

Життя - найкращий учитель. Зуміє пояснити. Якщо не через мозок, так через дупу.

Всіх навчить. Всіх виховає. Всім мізки поставить на місце.

Буде дерти вуха, ставити в куток, пороти ременем, але правилам поведінки в дорослому суспільстві і кордонів допустимого - навчить обов'язково. Навіть через "нехочу". Навіть при повній нездатності до навчання.

Так що дорослішання відбудеться. Обов'язково відбудеться.

Але, правда, буде дуже боляче.

У рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"