Як Путін перетворив квітучий півострів в острів невезіння

Путін веде себе як безвідповідальний тимчасовий виконавець, розуміючий, що володіти захопленим йому доведеться не так довго - а тому не потрібно витрачати на "тимчасову" територію і її жителів великі ресурси, необхідні для власного збагачення та збереження лояльності підданих.

Незважаючи на всі бравурні заяви про готовність відмовитися від української електроенергії, незважаючи на приїзд "самого" Володимира Путіна до Криму на урочисте відкриття енергомосту, маршрут доставки російської електроенергії на півострів не працює. Його закривали раз, другий, закриють і в третє, і в четверте. І яка різниця, чим пояснюють це закриття кримська влада, якщо енергоміст нормально працювати не буде? І причин цієї нерегулярної роботи достатньо - від проблем із самим кабелем до проблем з енергетичним постачанням сусідніх з Кримом регіонів Росії, - пише журналіст Віталій Портніков для Крим.Реалії.

Причому я хотів би, щоб читач просто згадав вирази облич Путіна і Аксьонова на церемонії відкриття енергомосту і зрозумів: вони це знали. І просто відчайдушно блефували, щоб у мешканців окупованої території не виникло враження, що їх "визволитель", всемогутній авантюрист Путін кинув їх напризволяще.

Путін поводиться в Криму не просто як окупант. Він веде себе як безвідповідальний тимчасовий виконавець

Розраховувати на те, що вдасться щось удосконалити, відбудувати, запустити додаткові черги, я б не став. При ціні нафти в 30 доларів мріяти про будь-які нові інфраструктурні рішення - значить, категорично не хотіти дивитися в очі реальності. І коли російський міністр фінансів Антон Силуанов радить громадянам своєї країни готуватися до гіршого - Криму це стосується у першу чергу. Бо якщо не буде грошей на Росію - то й на Крим теж не буде. І не треба питати, звідки візьмуться кошти на міст через Керченську протоку. Навіть коштів, які гоп-компанія Ротенбергів збирається відібрати у російських далекобійників, на його будівництво все одно не вистачить. А в бюджеті зараз не так вже й позичиш.

Справа навіть не в тому, що Росія будує в Криму мости невезіння. Справа в тому, що вона перетворила квітучий півострів в острів невезіння - і з кожним новим божевільним рішенням російської влади, як то санкцій проти Туреччини, положення півострова і кримчан буде тільки погіршуватися - без будь-якої надії навіть на мінімальний просвіт. А все тому, що Путін поводиться в Криму не просто як окупант. Він веде себе як безвідповідальний тимчасовий виконавець, розуміючий, що володіти захопленим йому доведеться не так довго - а тому не потрібно витрачати на "тимчасову" територію і її жителів великі ресурси, необхідні для власного збагачення та збереження лояльності підданих.

А кримчани можуть любити Путіна і у темряві.

Copyright © 2015 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст