Чому Україну не вважають миролюбною країною?

Днями група міжнародних експертів оприлюднила щорічний Глобальний індекс миролюбності країн світу. Україна у цьому рейтингу опинилася десь посередині – на 71 місці зі 158 держав.

На перший погляд – така позиція дещо дивна, враховуючи те, що найбільш миролюбними країнами було визнано членів НАТО Ісландію і Данію, а Великобританія, військовий контингент якої знаходиться у декількох "гарячих точках", займає 29 місце, тобто в очах міжнародних аналітиків вважається вдвічі миролюбнішою за Україну.

Здається – в України немає територіальних претензій до інших держав. Вона не є членом військових блоків, а наші Збройні Сили не беруть участь у військових операціях, виконуючи суто миротворчі функції.

Чим у такому випадку можна пояснити таке низьке місце?

А тим, що Глобальний індекс миролюбності розраховується, у тому числі і за критеріями політичної нестабільності, рівня поваги до прав людини, кількістю ув'язнених та кількістю офіцерів поліції і служб безпеки. А ці показники, при усій неагресивності зовнішньої політики України, вперто "тягнуть" її униз рейтингової таблиці.

Міжнародна спільнота, здається, уже втомилася вказувати Україні на порушення прав людини і поширення авторитарних тенденцій, зазначаючи, що саме це – не менталітет, і не економіка, і не історична доля – є основною перешкодою для європейської інтеграції нашої держави.

Влада – робить вигляд, що все розвивається стабільно і прогнозовано. Але стабільність – це мовою влади. Мовою фактів – це міжнародна ізоляція.

Депутат Вінницької міської ради

Геннадій Ткачук

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"