В чому суть української корупції? Як виглядає боротьба з нею?

Корупція - це коли хтось дає хабар і коли хтось бере хабар за виконання якоїсь неправомірної дії.
В Україні корупція поділяється на три рівні.
Перший рівень (вищий державний). Це корупція на законодавчому та вищому виконавчому рівні. Вона виглядає дуже просто, власник або власники певного бізнесу "фінансують" проштовхування певного законопроекту, постанови, норми і т.п. яка дозволяє їм простіше вести свій бізнес.
Наприклад, у виробництві продуктів харчування можна відходити від ГОСТів і дозволяється використовувати ТУ (технічні умови). В результаті таких махінацій маємо на упаковці з меленою шкірою, сухожиллям та кістками з додаванням спецій, підсилювачів смаку та ароматизаторів, напис "ковбаса", замість правильного "відходи", а на упаковці з рослинними жирами, згущувачами і речовинами, які можуть провокувати розвиток ракових пухлин в організмі, маємо напис "масло" і т.п.
Інший приклад, органи які повинні проводити перевірки таких закладів як кафе, ресторани, їдальні на наявність порушень санітарних норм (іншими словами: кишкової палички на кухні, глистів у кухаря та офіціанта, щоб вони часом не пригостили відвідувачів цими "делікатесами") повинні попередити власників цих закладів про перевірку за 10 днів. Результатами таких попереджень є отруєння.
Розмір хабара на цьому рівні вимірюється сотнями тисяч гривень, а інколи і мільйонами.
Другий рівень (середній державний). Це корупція на місцевому рівні. Вона має такий вигляд: чиновник якогось там управління реєструє фірмочку з надання послуг на когось із родичів або знайомих і починає замовляти в неї послуги. В кращому випадку маємо завищену ціну послуги, в гіршому гроші просто йдуть в обмін на акт виконаних робіт.
Наприклад: школи і дитячі садки зобов'язують купувати продукти для їдалень у підприємств, які не мають навіть автомобіля для доставки даних продуктів, зате власником даного підприємства є дружина, син чи брат якогось місцевого чиновника. Інший приклад, державні установи зобов'язують провести заходи з утеплення своїх приміщень з метою економії на опаленні. Ці заходи проводить підприємство у якого немає навіть найманих працівників, таке підприємство є звичайним посередником який бере гроші у державної установи і передає їх реальним спеціалістам, але вже за мінусом своїх комісійних 20-30%.
До корупції другого рівня можна віднести корупцію у ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ. В результаті такої корупції ми маємо лікарів, які не вміють лікувати, адвокатів які не вміють захищати, бухгалтерів які не вміють рахувати і викладачів які не вміють вчити.
Розмір хабара вимірюється тисячами гривень.
Третій рівень (нижчий державний). Тут коротко: інспектор ДАІ, пожежної, податкової, газової служби, лікар, якому постійно потрібен благодійний внесок і т.п.
Розмір хабара на цьому рівні зазвичай 50–200 грн., інколи більше.
Давайте розглянемо вплив кожного виду корупції на просту людину.
Третій рівень. Вплив його очевидний – мінус 50-200 грн. в кишені. Цей рівень не є дуже шкідливим, адже в цих випадках ми платимо за якісь свої "грішки" (це не відноситься до лікарів) і таким чином намагаємось зам'яти ситуацію.
Другий рівень. Така корупція несе за собою зниження якості нашого життя, адже ми не отримуємо належного обслуговування, бо гроші виділені на модернізацію лікарень, доріг,шкіл, державних установ, зникають незрозуміло куди.
Окремо хочу виділити наслідки корупції у ВНЗ. Наслідки такої корупції відчувають самі випускники ВНЗ, які вступили і закінчили навчання за хабарі. У них є вибір, піти на державну роботу де середня з/п 1200-2500 грн (і добре коли є "волохата рука", яка допоможе грошима, чи потягне по кар'єрних сходах), або зрозуміти, що диплом, який вони купили нікому не потрібен, тому що приватні компанії беруть на роботу людей, які будуть заробляти для них гроші. А якщо ти цього не робитимеш, то тебе викинуть на вулицю, навіть з червоним дипломом.
Перший рівень. Найнебезпечніший. Наслідки його відчуваються не одразу.
Наслідком переходу харчової промисловості на технічні умови (ТУ) є підвищення захворюваності на рак, цукровий діабет і т.п. Виробництво продуктів харчування з неякісних, але "дозволених" продуктів, призводить до ослаблення імунітету людини. Це важко довести на конкретних випадках, бо жоден лікар вам не скаже, що ви захворіли через те, що їли замість сиру, продукт з рослинних жирів, а замість молока пили воду з фарбою і ароматизаторами.
І це тільки кілька прикладів. Це навіть не вершина айсбергу.
Як же проходить боротьба з корупцією в нашій країні?
Практично всі політики, які хочуть боротися з корупцією, бачать перед собою злісного корупціонера - даїшника або податківця,який є коренем всього корупційного зла в нашій країні і його неодмінно потрібно посадити.
Власне вся боротьба з корупцією в нашій країні крутиться навколо третього рівня. Інколи показово "беруть" на хабарі якогось чиновника з другого рівня, йдуть довгі судові процеси, після яких, як правило, чиновника виправдовують, або він просто зникає, а інколи можуть і підвищенням нагородити, так би мовити, "вибач, що потурбували, робота така!!!".
І жодного разу, жодної справи над чиновником з першого рівня, крім Лазаренка, та й того не "наші" прикрили.
Так і живемо.
P.S.: маю надію, що тепер все зміниться, Революція Гідності повинна зробити своє.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі