НА ЗУСТРІЧ З ЛЯШКОМ ПІСЛЯ КАНТЕРА І ТЕРЕЗІВ

Зважені та щасливі

Ще вчора зрання я свято вірив в те, що політична боротьба у всенькому світі ведеться поміж різними ідеологіями (це в класичному розумінні), поміж олігархічними кланами (як у наших веселих реаліях!), але виявляється, що є одна вітчизняна політсила, яка проклала в суспільстві новий електоральний водорозділ. Радикальна партія Олега Ляшка взялася рішуче обставати за правами худорлявого електорату у його одвічній конкуренції з гладким виборцем. Почесний вилоносець країни і сам на власнім прикладі що Божий день розвінчує застарілі гоголівські міфи про те, що "товсті вміють краще облаштовувати свої справи на сім світі ніж худі". У Фастові ця риторика залунала з новою силою. А відтак, зізнаюся, що всі мої дотеперішні уявлення про вибори як про боротьбу "правих" та "лівих" ідей, консерваторів і лібералів поміж собою (хай навіть про людське око) зазнали серйозної ревізії. Пан Ляшко у своєму полум'яному спічі наочне довів, що пузатІй сухореброму не соратник, в які б партійні одежини той не виряджався.

Що у Фастові бути громадському збуренню стало зрозуміло відразу по обіді, коли на центральній площі міста лідера Радикальної партії зустрів не лише місцевий фан-клуб "простого хлопця з народу", а й чимало громадян, яким хоч кілка на голові теши, а ніяк не вдається прищепити любові до новітніх проектних розробок конструкторського бюро імені Льовочкіна. Олегу Валерійовичу тяжко не до шмиги було вислухувати питання від неекзальтованих прибічників (хоч і армію підтримки напровадили чималу) про низку одіозних постатей у його виборчому "списку гідності". "Як так, пане депутате, - допиналася одна політично підкута бабуся-фастівчанка, - що у ваших лавах, як Ви кажете, не місце тим, хто брав, крав або був помічником депутата-регіонала, а шостим номером від вас іде на вибори Ігор Попов, який ревно працював на одній із найвищих посад у самому лігві януковичівської опричнини – в його Секретаріаті"?

А молоді хлопці та дівчата, які допомагали кандидату від Радикальної партії по 91 округу Василю Сулимі зі збором гуманітарки для воїнів АТО з Фастівщини, зажадали відповіді, чому вона була відправлена не за призначенням. Мовляв, збирали усім миром насамперед для земляків, які воюють, зокрема, в 72-й бригаді, а вони про неї ні сном, ні духом.

Партійні вожді якось невпевнено замонялися на сцені і цього було задосить, аби пролунав перший яєчний залп і зчинилася загальна колотнеча. Як правдомовний дієписець тих подій, мушу зазначити, що серед найактивніших протестувальників були не лише безсторонні пошукачі істини. Помічено там і тамтих, хто ще зовсім нещодавно гордовито возсідав на танку, якого тягачем волочили селами Фастівщини і Макарівщини в рамках промо-туру іншого кандидата в депутати від 91 округу "порошенківця" Руслана Сольвара. Але зрештою кожен на власний розсуд вирішує, в чиєму передвиборчому штабі йому ліпше заживати хліба-солі. Ось тільки чиниться при цьому святим та Божим якось-то не гоже.

А між тим на площі рейвах лише посилювався. І тут Олег Ляшко вирішив у доволі оригінальний спосіб погамувати пристрасті. Не знати, які титанічні зусилля думки були ним затрачені, але, кажучи за класиком, "Остапа понесло". Він щедро обдарував частину присутніх патетичними тирадами про "жирні морди" і "відгодовані животи" – якими безугаву посипав тих, хто намагався зірвати йому мітинг.

Заради справедливості треба зазначити, що серед критиків "головного радикала країни" траплялися люди різної тілобудови. Та й до того ж така парламентська риторика народного депутата була далеко неоднозначно сприйнята і в середовищі його ж власних опецькуватих симпатиків.

Власновіч довелося стати свідком, як один огрядний чолов'яга, який до того до нестями на повні груди вигукував мов сакральну мантру: "Ляшко, Ляшко!", почав знічено вбирати в себе тлусте черевце. "Бо ж чого доброго, - напевно, подумалося йому, - розгніваний трибун на доказ того, що слово у нього не розходиться з ділом, ще візьме та й пошпуре в тебе лискучими вилками". А одна вродлива тілиста молодичка, яка розносила партійну агітацію, бачачи, якої немилої пригоди зазнає пузата братія, стала мов укопана, не знаючи, куди його подітися зі своїми туго налитими персами п'ятого розміру. І навпаки, сухого як тараня вусаня, який костерив Ляшка на чім світ, при згадці про неґречні вчинки череватих побратимів, немов заціпило.

І лише дев'ятий номер списку Радикальної партії, депутат Київради Ігор Мосійчук, уся стать якого слугувала красномовним підтвердженням того, що "гарної людини повинно бути якнайбільше", усім своїм видом демонстрував, що й з партійних правил бувають свої приємні винятки.

Сергій Сіроманець

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"