Гунько Олександр
Оглядач відділу "Коментарі" "Газети по-українськи". Поет, перекладач.
15.01.2011
1399

Наш Навуходоносор

Метафору про молочні ріки в кисільних берегах створили євреї у вавилонському полоні. Так вони згадували рідну землю. Але коли жили на ній, то не цінували. Почали забувати Бога. Онуки питали: "А хто це?"

Тоді з Вавилону прийшов з військом жорстокий цар Навуходоносор Другий. Він зруйнував Єрусалим і взяв євреїв у полон. Тільки через 70 років вони змогли повернутися. Перський цар Кір завоював Вавилон і дозволив їм піти.

Вони ішли додому натхненні і радісні. Співали найпрекраснішу і найвеличнішу пісню всіх віків і народів про батьківщину. Гімн СРСР відпочиває.

Звідтоді колишні полонені стали стрижнем для створення нової нації. Вони заборонили змішані шлюби, ввели суворі релігійні догми. І за кілька століть євреї стали найкреативнішим у світі народом. Його сини і дочки розіп'яли Христа і написали Біблію, утворили і розвалили Радянський Союз, вигадали теорію відносності і створили атомну бомбу... А вже скільки Нобелівських премій взяли — і говорити зайве.

Українці теж не цінують свою землю, мову і культуру, забули рідну віру і звичаї предків, живуть у полоні зайд і манкуртів.

І Господь прислав нам нашого Навуходоносора — щоб розбудити націю. Тільки б він протримався хоч до весни. А там, гляди, народ і прокинеться...

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"