Ексклюзиви
Четвер, 11 березня 2010 19:57
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Повнота картини

 

Є в мене один спогад, така собі картинка, і я довгі роки не знав, що з ним робити, як його зрушити з місця. Він — про весну і повінь, але згадується коли завгодно.

А спогад такий. Ми сидимо в човні, вода — на рівні борту, бо нас напаковано як горобців, хлопців троє й дівчат четверо. Я всіх пам"ятаю, хто там був, я б і тепер знайшов те місце посеред річки. Вода прозоро-зелена од затопленого верболозу, і ось ми зараз попливемо. Ніхто не дихає, бо перевернемося. Саме цей момент і згадується. Можу якийсь час спокійно розглядати цю картинку, і знаю, що ми так і не рушимо з місця. Тобто, ми просто не дихаємо, і нічого не відбувається більше в ту мить. Я добре знаю, що було далі з усіма нами. Приміром, той хлопець, що взявся за весло, щоб відштовхнутися від дна — він потім загинув од горілки. І про всіх інших знаю. А от не знаю, як човен рушив із місця. У картинці він ще тільки збирається рушити або потонути.

У цьому стільки свободи, небезпеки й щастя, аж хочеться, щоб усе воно тривало довше. Я завжди підозрював, що там є ще щось, за що можна зачепитись і трохи продовжити той спогад. Але не знав, що це таке.

Той хлопець потім загинув од горілки

І от аж тепер, років через 40, мені вдалося утримати картинку довше. Усе вийшло просто. Я раптом подумав: а що тоді робили наші батьки? Що вони робили саме в ту щасливу мить, коли ми почувалися вільними від них? Звісно, тепер уже ніяк не взнаєш про це. Але вони були десь близько, бо всі наші сади-городи сходилися до тієї річки. Отже, про батьків згадувалося, не виходячи за рамки картини. Саме це й важливо. Оскільки нас у човні було семеро, то їх — принаймні вдвічі більше. І, поки вони згадувалися, картинка тривала — цього разу довше, ніж завжди.

Зараз ви читаєте новину «Повнота картини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

26

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Віталій Жежера
Про читання Переглядів: 306
Собака Гриша Переглядів: 693
Поворот на осінь 1 Переглядів: 459
Навіки старші 1 Переглядів: 387
Трохи жалько Переглядів: 405
Голосів: 127
Голосування П'ятов втратить місце основного воротаря "Шахтаря" та збірної України?
  • 1) так, він регулярно помиляється і вік уже грає проти голкіпера
  • 2) ні, вкотре доведе свою психологічну стійкість і далі гратиме на потрібному рівні
Переглянути
Погода