У ніч проти середи на індійській військово-морській базі в місті Мумбаї вибухнув підводний човен "Сіндгуракшак". Усі 18 членів екіпажу пішли на дно. Увечері водолази, які обстежили затонулу субмарину, повідомили, що живих моряків у ній не знайшли. Підводний човен російського виробництва на початку цього року відремонтували в місті Сєверодвінськ. Міністр оборони Індії 72-річний Ейкей Ентоні підтвердив приблизну кількість жертв та висловив співчуття їхнім родинам. Вибух також пошкодив кораблі, які стояли поряд. Подробиці аварії не розголошують, військово-морська база Мумбаї є закритою зоною, зокрема й для ЗМІ.
— Я почув два або три вибухи, і побачив спалахи у небі. З'явилося багато диму, — розповідає сторож ґромадського туалету в порту Дармендра Джайсвал, який спав неподалік.
Вибух стався під час огляду батареї підводного човна, за непідтвердженою інформацією.
— На цих кораблях немає шляхів евакуації, на відміну від новіших моделей. Індійські субмарини швидко старіють. На мою думку, із 14 дизель-електричних човнів лише 12 у робочому стані. Це значний недолік військово-морського флоту Індії, — прокоментував місцевий воєнний експерт Рауль Беді.
У лютому 2010-го на "Сіндгуракшаку"сталася пожежа, від якої один моряк загинув і двоє отримали опіки. Це субмарина класу "Палтус", яку прозвали "Варшав'янка", бо Радянський Союз постачав такі до флотів союзників по Організації Варшавського договору. Один такий російський човен "Алроса" базується в Севастополі. 2009-го у нього в морі вийшов із ладу двигун, і "Алросу" довелося буксирувати в порт.
Навесні торік у порту американського міста Кіттері робітник влаштував пожежу на борту атомного підводного човна "Маямі", що стояв на ремонті. 24-річний Кейсі Фурі розійшовся з дівчиною і страждав від депресії. Гадав, що через пожежу на субмарині всі робітники матимуть кілька вихідних. Вогонь гасили 12 год., збитків завдано на $450 млн. Фурі засудили до 17 років в'язниці, а "Маямі" через рік вирішили списати.
Коментарі