Лише один раз побачилася зі своїми батьками 18-річна Наташа Кампуш із Відня, столиці Австрії. Дівчина вісім років прожила у підвалі, де її замкнув викрадач. Минулого тижня Наташі вдалося втекти. Де вона перебуває, знають лише поліція, адвокати та кілька лікарів.
Наташу Кампуш 10-річною дівчинкою викрав Вольфґан Пріклопіл, тоді 36-річний. Від 2 березня 1998 року він тримав її у підвалі свого будинку в селі Штрассгоф, що за 25 км від Відня. "ГПУ" писала про це в номері за 28 серпня. Далі історія розвивалася так.
— Зараз мені добре там, де я є, — заявила втікачка. — Я сама вирішила, що не хочу бачитися з батьками, і сама вирішу, коли буду спілкуватися з пресою.
У своєму листі до преси, який у понеділок зачитав психіатр Наташі, дівчина розповіла, що після викрадення вона обставила свою кімнату разом із Пріклопілом. Там мала в ній все необхідне і вважала її своїм домом.
— День зазвичай починався зі спільного сніданку, — писала Наташа у листі. — Він майже ніколи не ходив на роботу. Потім ми читали, дивилися телевізор, розмовляли, готували їжу. Так із року в рік.
Наташа вважає, що за вісім років, які прожила у підвалі свого викрадача, вона не пропустила нічого важливого у житті. Навпаки, на її думку, уникнула багатьох шкідливих речей: наприклад, не почала курити або пити, не мала поганих друзів.
Поліція як компенсацію за те, що не змогла знайти дівчину, виплатить їй майже 665 тисяч євро
Зараз Наташа важко переживає смерть Пріклопіла: той кинувся під поїзд, коли полонянка втекла.
— Він був великою частиною мого життя, — написала вона.
Психологи кажуть, що у поведінці Наташі помітні симптоми так званого Стокгольмського синдрому, коли жертва поступово звикає до свого викрадача й емоційно прив"язується до нього.
— Ця близькість, яка в Наташі тривала вісім років, очевидно вплине на її стосунки у майбутньому, — стверджує Джуліан Ліндон, психолог-консультант із австрійської клініки. — Їй тепер важко буде розвивати нормальні стосунки. У той період, коли формується психіка, у її житті був лише контроль. Вона, можливо, теж захоче контролювати інших.
Австрійська поліція як компенсацію за те, що не змогла знайти дівчину, виплатить їй майже 665 тис. євро. Лікування Наташі та сеанси з психологами повністю покриють із бюджету Відня. За ці гроші планують також купити дівчині окремий будинок, де б вона могла почати нове життя.
Коментарі