Найкращим учителем цьогоріч став 36-річний Пітер Табічі з Кенії. Переміг у міжнародному конкурсі Global Teacher Prize — 2019. Отримав премію у розмірі $1 млн (понад 27 млн грн. — ГПУ). За неї боролися 10 тис. учителів зі 179 країн світу.
Більшість учнів Табічі — з бідних сімей, а третина — сироти. Школа має один комп'ютер і нестабільний інтернет. Аби дістати необхідні для занять матеріали, Табічі їздить за кількадесят кілометрів в інтернет-кафе.
Школа переповнена. Класи, розраховані на 35–40 учнів, відвідують 70–80 дітей. Підручників бракує. 80% зарплати Пітер віддає на розвиток школи села Пвани, щоб учні мали форму та книжки. Діти щоранку йдуть до школи пішки по шість і більше кілометрів. Проте Пітер Табічі каже, що наполегливо підтримує школярів заради їхньої можливості дізнатися про науку і розширити горизонти.
— Це не все про гроші, — говорить під час нагородження. Табічі — священик-францисканець. Мріє стимулювати прагнення дітей до науки не тільки в Кенії, але й у всій Африці.
— Молоді люди Африки більше не матимуть заниженої самооцінки. Африка продукуватиме вчених, інженерів, підприємців, чиї імена одного дня стануть відомі в кожному куточку світу. Вони будуть величезною частиною цієї історії.
Учитель відвідує сім'ї, де діти рідко приходять на заняття. Переконує батьків продовжити навчання дівчат, попри бажання видати їх заміж у шкільному віці.
Учні Табічі отримували нагороди на національних і міжнародних наукових конкурсах, зокрема — приз британського Королівського хімічного товариства. 2017-го із 59 випускників школи 16 осіб вступили до університетів. 2018 року — 26.
Премію Global Teacher Prize — аналог Нобелівської премії для вчителів — заснував 2014 року мільярдер Санні Варкі. Її вручають за видатний внесок у професію. Переможця обирає спеціальний комітет з учителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, науковців та підприємців.
Коментарі