10 млн туристів, які щороку приїздять подивитися Велику Китайську стіну, показують лише її частину — 10 км. Ту, що найближче до столиці країни міста Пекіна. Уся споруда простягається на 6400 км.
У певних районах цей історичний об"єкт у жалюгідному стані. Селяни видовбують шматки стіни, щоб зводити на тому місці хліви чи хати. У містах так само ставлять багатоповерхівки. Два роки тому уряд оштрафував компанію, яка розібрала стіну, щоб побудувати автостраду.
Минулого тижня поліція почала розслідування у справі кількох вугільних підприємств. Вони продовбали нову дірку в стіні. Так вирішили зекономити на користуванні державними дорогами й дешевше транспортувати вугілля.
Окрім того, біля певних ділянок в районі селища Худжіяо, на кордоні між північною провінцією Шансі та Внутрішньою Монголією, гірники насипали справжні гори вугілля. Частину каміння зі стіни використали для будівництва робочих споруд.
Лише торік у грудні влада Китаю видала закон, який забороняє діставати з Великої Китайської стіни каміння, їздити по ній на автомобілях і влаштовувати нічні вечірки. Із Нового року близько до неї не можна також будувати житла.
Захищати пам"ятку почали, коли у пресі з"явилися фото однієї з нічних вечірок. На знімках молодики справляли на стіні малу потребу.
Велика Китайська стіна складається з багатьох ділянок. Їх зводили у різні періоди історії для захисту від ворогів. Деяким частинам понад 2200 років.
Коментарі