У Китаї з 1 червня штрафуватимуть за користування пластиковими пакетами. Із торгових підприємств та дрібних приватних продавців стягуватимуть майже $1,5 тис. за використання безплатних пластикових пакетиків для упаковки.
Рішення прийняли через екологічне забруднення. Щодня в Китаї використовують до 3 млрд пластикових пакетів. Їх після разового використання викидають на вулицю.
У ході кампанії з захисту навколишнього середовища уряд КНР у лютому цього року закрив завод "Хуачан". Це найбільший у країні виробник пластикових пакетів. Щорічний прибуток підприємства складав майже $305 млрд. Із червня в країні вводять повну заборону на виробництво, продаж і використання пластикових пакетів, товщина яких перевищує 0,025 мм.
У січні цього року австралійський уряд заборонив використання поліетиленових пакетів. Франція розглядає подібне рішення із 2006 року. До 2010-го закон про заборону використання поліетиленових та пластикових упаковок планує прийняти італійський уряд.
У кінці 1990-х у Тихому океані виявили величезний плавучий сміттєвий острів. Купа сміття, яку вчені назвали "супом із пластику", тримається на невеликій глибині завдяки підводним течіям. Відходи можна побачити навіть із корабля — в основному це вироби з пластику. Спеціалісти-океанологи стверджують, що площа плаваючого непотребу вдвічі перевищує континентальну площу США.
Коментарі