Тетяна, 28 років, і 33-річний Дмитро із 6-річним сином живуть у білоруському місті Гомель. Щороку відпочивають у Криму. Для поїздки їм потрібна валюта. Її в Білорусі купити неможливо. Гомельці на відпочинок трохи відклали. Але замало. За Тетяниними розрахунками, загалом треба $400.
— Палатку в Крыму брать прийдется. Снимать жилье мы не потянем. Около 100 долларов билеты, 100 — палатка, ну и на еду — 100. Это минимум. Плюс 100 долларов на всякий случай. Такие цены были в прошлом году, — каже.
Дмитро — водій, дружина працює на держпідприємстві. Разом заробляють приблизно 3 млн руб. на місяць. До девальвації за 1 млн можна було купити $300. Зараз — 200, якщо пощастить дістати за офіційним курсом.
У чергах біля обмінників Тетяна з Дмитром не стоять, сподіваються, що ситуація якось вирішиться. Відкладають рублі.
П'ятниця, 27 травня, кінець робочого дня. Кіоск обміну валют в універсамі в Мінську. Біля нього одна людина. Клієнти обмінника завели журнал, записують чергу. Залишають його на видноті й відмічаються. У цьому зошиті п'ять прізвищ, але черга не рухається.
— Можно купить, только если кто-то сдает, — пояснює чоловік. Зараз він має купувати валюту, "тримає" журнал, решта четверо десь гуляють. Навідуються час від часу. За сьогодні ще ніхто нічого не здав.
В інших обмінниках гроші з'являються частіше. Але там і черги довші. Кажуть, на вокзалі в списку понад 700 осіб.
Деякі білоруси їдуть міняти "зайчики" на долари в Чернігові. Хоч курс невигідний. До девальвації був 1 до 10 тис. А в латвійському банку "Норвіке" кілька днів тому продавали $1 за 20 тис. руб.
Поїхати на відпочинок можна через турфірму за рублі. Це обійдеться дорожче. Щонайменше $100 за 10 діб із людини без харчування та проїзду.
Коментарі
1