Ексклюзиви
пʼятниця, 20 жовтня 2017 00:25

"Турбота про фамільні меморіали не входить у наші обов'язки"

Автор: ФОТО з Інстаграму Олексія ВЕНЕДИКТОВА
  Останній притулок російського олігарха Бориса Березовського на розташованому в лондонському передмісті кладовищі Бруквуд в графстві Суррей у Великій Британії за чотири роки після його смерті виглядає занедбаним
Останній притулок російського олігарха Бориса Березовського на розташованому в лондонському передмісті кладовищі Бруквуд в графстві Суррей у Великій Британії за чотири роки після його смерті виглядає занедбаним

Фото занедбаної могили російського олігарха Бориса Березовського опублікували в соц­мережах. На знімку — скромна могила з дерев'яним хрестом і табличкою, на якій англійською написані імена покійного — Борис Березовський і Платон Єленін. Також вказана дата смерті. Огорожі та кам'яного надгробка немає.

Кладовище Бруквуд вважають найбільшим у Великій Британії й одним із найбільших у Європі. Тому не дивно, що адміністрація кладовища не має відомостей про опіку над могилою Березовського-Єленіна.

— Я не можу відповісти на питання, чи відвідує хтось цю могилу. Справа в тому, що в нас тут тисячі надгробків, тому неможливо відстежити відвідувачів кожного. Якби у вас був номер цієї могили, я б могла сказати, хто її власник. Зазвичай, якщо надгробок установлюють родичі покійного, вони й доглядають за ним. А адміністрація кладовища піклується про простір навколо могил. Турбота про фамільні меморіали не входить в наші обов'язки. Це цілком лягає на плечі сім'ї. Не знаючи, хто володіє могилою: сім'я, держава чи хтось ще, я не можу нічого сказати про те, хто підтримує на ній порядок, — говорить представниця адміністрації кладовища.

Старший син Березовського-Єленіна Артем прокоментував занедбаний стан могили тим, що сім'я чекає, щоб ґрунт остаточно осів, аби встановити надгробок. Проте в переважній більшості випадків для цього достатньо року.

Борис Березовський був російським олігархом і політиком із кінця 1990 років. Фінансував опозицію до Володимира Путіна.

У Росії він перебував у розшуку за звинуваченням у фінансових махінаціях, шахрайстві та спробі силового захоплення влади.

2003-го емігрував у Велику Британію, де отримав статус політичного біженця. Британський паспорт йому видали на ім'я Платон Єленін. Березовський узяв ім'я головного героя художнього фільму "Олігарх" за мотивами життя бізнесмена, вважають.

Березовського знайшли мертвим у замкненій із середини ванній кімнаті в будинку колишньої дружини Галини, в Аскоті графства Беркшир за 40 км від Лондона. Біля його тіла був шарф. Причину смерті офіційно не встановили. Пріоритетною версією є самогубство. 8 травня 2013 року в цвинтарній каплиці священнослужителі храму Православного Братства святого Едуарда в Бруквуді відспівали Березовського. Хоча, зазвичай самогубців ховають без церковної служби. Того ж дня тіло похоронили.

Березовський був тричі одружений і мав шестеро дітей. 2008 року його статки оцінювали в більш як $1,3 млрд. Але згодом від програв кілька судів і накопичив чималі борги. Довелося звільнити майже всю охорону та помічників, виставити на продаж нерухомість і цінне майно.

Зараз ви читаєте новину «"Турбота про фамільні меморіали не входить у наші обов'язки"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути