Студентка з Південно-Африканської Республіки Сібонгіль Мані помилково отримала $1,1 млн щомісячної стипендії замість $110.
27-річна дівчина оформила допомогу, щоб вчитися на економіста в місті Умтата. Щомісяця отримує стипендію. Її вистачає на їжу і книжки. У червні їй помилково переказали у тисячу разів більше.
Сібонгіль зробила зачіску в найдорожчому салоні міста, купила "Айфон" останньої моделі, дизайнерський одяг і сумки. Замовила кілька ящиків дорогого віскі в гуртожиток. Придбала подругам сукні і взуття. Найняли автомобіль із водієм, щоб їздити на вечірки у сусідні міста.
У фонді допомоги студентам почали розслідування, коли хтось із викладачів побачив чек Сібонгіль із супермаркету. Там зазначалося, що залишок на рахунку становить понад $1 млн.
— Ми з'ясували, що вона влаштовує розкішні вечірки для своїх друзів, — каже Самкело Мкхеї, виконавчий директор фонду. — Купувала розкішні подарунки, найкращі місця на концертах і вечірках. В одному з готелів замовила номер люкс. У рахунку 34 пляшки французького шампанського. Аудитори підтвердили, що з її рахунками щось не те. Проблема в тому, що нестачу в фонді закрити нічим. Через її дурість без допомоги залишаться сотні тих, хто справді цього потребує.
Розслідування тривало 73 дні. За цей час дівчина встигла витратити майже $65 тис.
— Ми думали, вона виграла в лотерею, — каже один зі студентів, — Торік це була дівчина, якій ледве вистачало на їжу. А цього року в неї був годинник, який коштує, як моя піврічна зарплатня. Зверхньо не поводилася. Замовляла доставку їжі з ресторану на весь блок.
Мані не повертатиме витраченого. Фонд хоче подати на неї до суду зі звинуваченням у крадіжці.
— Мене називають злодійкою, — говорить дівчина. — Але я ні в кого нічого не крала. Мені ці гроші переказали самі. Як і у всьому, тут є і правда, і брехня. Хто хоче, той розбереться.
Коментарі