Пʼятниця, 08 жовтня 2010 04:11

Рожеві бегемоти обпікаються на сонці

У кенійському заповіднику Масаї Мара британські фотографи Вілл та Метт Беррард-Лукаси сфотографували рожевого бегемота. - Ми приїхали до країни, аби зробити фотознімки про міграцію антилоп гну, - говорить 26-річний Вілл. - Коли їхали в заповідник, гід нам розказав, що в цій місцевості можна натрапити на рідкісну тварину - рожевопотама. Побачили його, коли зупинилися перепочити біля річки Мара. Бегемот хлюпався в каламутній воді зі своїми родичами. Він один був рожевий. Решта - звичайні сіро-коричневі. Бегемот був менший від інших, тримався біля матері. Коли помітив, що ми фотографуємо, занурився у воду.

Рожевий гіпопотам не є альбіносом. Він має пігментні плями на шкірі й темні очі. Зазвичай такі тварини не виживають у дикій природі. Вони помітні для хижаків, які на них полюють. Через світлу шкіру бегемоти дістають сонячні опіки, від яких можуть померти.

До знахідки в кенійському заповіднику вважали, що єдиний у світі рожевопотам живе в Росії. Він народився у Калінінградському зоопарку 2004 року, його назвали Світиком. При народженні був сіро-коричневим, але за рік порозовішав. Місцеві ветеринари кажуть, колір передався спадково. Прапрадід бегемота також був незвичного забавлення.

Зараз ви читаєте новину «Рожеві бегемоти обпікаються на сонці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода