Уранці 25 грудня в Чорне море впав російський літак Ту-154. Летів із Москви на сирійську базу "Хмеймім". Належав міністерству оборони. На борту були 92 людей: вісім членів екіпажу, 64 учасники хору Александрова, дев'ять журналістів каналів "НТВ", "Звезда" і "Первый", волонтер Єлизавета Глінка і кілька високопосадовців. Мали привітати російських військових зі святами.
Літак сідав дозаправитися в Адлері. О 4:25 піднявся в повітря і за 2 хв. зник із радарів. Впав за 6 км від берега.
Серед імовірних причин катастрофи називають технічні проблеми, помилку пілота й терористичний акт. Літак був зроблений 1983-го. Позаторік мав капітальний ремонт. У вересні пройшов плановий техогляд. Літав у середньому 26 год. на місяць.
— Перші дві хвилини після зльоту дуже складні, — каже російський пілот Андрій Ламанов. — Літак розбалансовується. Треба встигнути зреагувати. Хоча досвідчені військові льотчики могли б здійснити аварійну посадку на воду.
Літаком керував пілот першого класу Роман Волков. Мав більше 3,5 тис. год. польотів. Неодноразово слідував цим маршрутом. Штурман Олександр Пєтухов п'ять років тому посадив такий літак із несправною системою керування.
— Дуже схоже на теракт, — коментує консультант комісії ради федерації з оборони і безпеки РФ Олександр Шнякін. — Літак, напевне, розвалився в повітрі. Бо уламки розкидані на великій площі — понад 10 квадратних кілометрів.
— Визнати, що в літак міністерства оборони підклали бомбу — це повна поразка, — говорить воєнний журналіст із Москви Ілля Кузнєцов. — Другий варіант: визнати, що Ту-154 занадто старий. Не знаю навіть, що гірше. Чи можливий теракт на такому аеродромі? Так. Все вказує на вибух. Можливо, після аналізу уламків аварія стане більш зрозумілою.
За першу добу пошуків знайшли 11 тіл і 154 фрагменти літака. Людей ідентифікуватимуть за тестом ДНК.
Артисти летіли виступити в сирійському місті Алеппо. Мали виконати пісню "Священная война". В авіакатастрофі загинув автор пісні "Вежливые люди" про російських окупантів у Криму. На борту були три одружені пари й одна недавно заручена.
Директор фонду "Справедливая помощь" 54-річна Єлизавета Глінка везла інвалідні візки для скалічених під обстрілами. 1999-го відкрила в Києві перший хоспіс для онкохворих. 2007 року переїхала до Москви. Позаторік заявляла, що була в зоні АТО — і російських військових там немає.
У РФ оголосили жалобу за загиблими.
Коментарі