Працівниця фірми "Бехам" сортує писанки у німецькому князівстві Таннгаузен. Ця фірма є найбільшим виробником крашанок у Баварії. Перед католицьким Великоднем, який святкуватимуть 31 березня, тут фарбують по 200 тис. яєць щодня.
— Писанки, а також листівки з їх зображенням починають продавати у Європі відразу після Різдва, — розповідає 31-річна Катріна Берліц із Мюнхена. — А що ближче до свята, то більше їх стає. Німці ледачкуваті, не люблять фарбувати яйця. Купують у супермаркеті чи на базарі. Після Великодня святкова мішура зникне з полиць — з'явиться різдвяна. Це ж Німеччина — тут усе планують заздалегідь.
Найдорожчі яйця — страусячі. Ціни доходять до 20 євро — майже 210 грн за штуку. Курячі продають від 1 євро — 10,5 грн.
— Католики вважають, що писанки приносить великодній кролик. Батьки пропонують дітям пошукати яйця у саду, де нібито у гніздах, чи в траві, чи під кущами їх залишили кролі, — продовжує Катріна. — Раніше розповідали, що писанки носять лисиці, зозулі, журавлі й лелеки. Тепер — кролик або заєць. Їх фігурки із шоколаду і марципанів дарують малюкам на Великдень. Якось мені принесли живого зайця. Шкода було робити з нього печеню. Випустила його в полі.
Православні християни відзначатимуть Христове Воскресіння 5 травня. Це на 34 дні пізніше за католиків.
Коментарі