11 грудня в аеропорту німецького міста Франкфурт-на-Майні не пустили на борт літака кількох членів української делегації. Вони були напідпитку.
Група з Міністерства освіти й науки, молоді та спорту, яке очолює Дмитро Табачник, летіла на Всесвітній фестиваль молоді та студентів до Південно-Африканської Республіки. У Франкфурті була пересадка. Екіпаж авіаліній "Люфтганза" заборонив заходити на борт кільком пасажирам. Решта групи із солідарності відмовилася летіти. Працівники аеропорту скаржилися, що п'яні українці обурювалися й лаялися.
Ситуацію залагодили. До Йоганнесбурга вилетіли наступним рейсом, 12 грудня. Делегацію очолює депутат-"регіонал" Андрій Пінчук.
Інцидент підтвердив речник Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров:
— Ми зв'язалися з Генконсульством у Франкфурті-на-Майні, з поліцейським відділенням аеропорту. Мова йде про групу з 59 осіб.
Прізвищ п'яних пасажирів не називають. "Регіонал" Максим Луцький заявив, що серед знятих із рейсу був комуніст Андрій Найдьонов та ще п'ятеро людей.
— Як перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань освіти я мав з'ясувати всі обставини конфлікту. Розмовляв телефоном із Андрієм Пінчуком. Він запевнив, що не має до цього жодного відношення, його ніхто з літака не знімав. Уся делегація Міносвіти вже добралася до ПАР.
Торік на початку травня у франкфуртському аеропорту у стані алкогольного сп'яніння затримали тодішнього міністра внутрішніх справ України — Юрія Луценка. Той опирався і сварився з поліцейськими.
"Регіонал" 46-річний Владислав Лук'янов каже, що цей конфлікт пов'язаний із тим випадком:
— Це наслідки Луценка в аеропорту. Ставлення до українців стає упередженим. Те, що він там набешкетував, тепер ми маємо розхльобувати. Інші депутати мусять від цього страждати.
— Ніколи не бачив, щоб наш однопартієць Андрій Найдьонов, до якого висловлюють претензії, собі щось подібне дозволяв, — запевняє Петро Симоненко, 58 років, лідер Компартії. — Андрій молодий, перспективний хлопець, науковець. Але обіцяю, що розберуся.
Коментарі