— Їй легко можна було дати 75, — згадує покійну італійську довгожительку Марію Радаеллі її сусідка.
Радаеллі померла у вівторок напередодні свого 114-річчя. Була найстарішою жінкою Європи. 40 років пропрацювала на шовковій прядильній фабриці, її покійний чоловік був сталеваром.
Останні роки провела з дочкою 88-річною Карлою. Вона розповідає, що мати була непримхливою. Часто усміхалася, любила спілкуватися з двома онуками і правнуками.
— Мала гарну шкіру. Щодня приймала прохолодний душ. Після того просила змастити її тіло зволожувальним кремом за 15 євро баночка, — каже Карла.
Марія була фанаткою міланського футбольного клубу "Інтер". Дивилася по можливості всі матчі, збирала постери з обличчями гравців. Любила читати газети і журнали. Зір наприкінці життя мала поганий. Користувалася окулярами на дві діоптрії.
— У мами з батьком різниця у віці була 6 місяців. Тож дні народження святкували разом. У них був щасливий шлюб. Батько маму обожнював. Мали двох дітей: мого брата, який помер, і мене. Батько більше любив мене, мати — брата, — розповідає Карла.
Каже, мати любила квіти. Часто гуляла у садку. Ліків практично не вживала. Вперше потрапила у лікарню 104-річною. Мала перелом стегнової кістки. Відтоді скаржилася на біль у ногах.
— Їла потроху, але обов'язково все свіже. Улюблена страва — макарони з помідорами. Любила пригубити вина. Ніколи не курила, — розповідає дочка довгожительки.
Титул найстарішої жительки Європи перейшов до співвітчизниці покійної Марії — 113-річної Емми Морано.
300 бліх — акторів німецького блошиного цирку — загинули через люті весняні морози. Їх знайшли мертвими у контейнері для перевезення. Це перший випадок у світі, коли через холод одночасно загинула вся циркова "трупа".
Коментарі