В острівній державі Мадагаскар, в Індійському океані, стався державний переворот. Опозицію, що виступає під помаранчевими прапорами, очолив колишній діджей і мер столиці Антананаріву 34-річний Ендрю Раджоеліна.
Політичні негаразди тривають на Мадагаскарі з грудня. Тоді між президентом 59-річним Марком Равалумананом та мером столиці Раджоеліною виник конфлікт. Президент закрив телеканал мера та звільнив його з посади градоначальника. Раджоеліна звинуватив главу держави в диктаторстві й вивів на вулиці багатотисячний натовп. Минулого місяця мітинги переросли в сутички з поліцією, під час яких загинули 70 людей та 200 отримали поранення.
У ніч на 17 березня армія Мадагаскару, яка до цього дотримувалася нейтралітету в політичних питаннях, перейшла на бік опозиції. На площу перед президентським палацом в Антананаріву виїхали танки з помаранчевими прапорами. Солдати захопили палац, пізніше оточили будівлю Центробанку. Очевидці кажуть, що в місті пролунало лише кілька попереджувальних пострілів у небо, ніхто не постраждав. Президент у цей час перебував у заміській резиденції. Після захоплення палацу він звернувся до ООН із проханням надати йому військову допомогу.
Мадагаскар може охопити громадянська війна — прибічники президента погрожують влаштувати акції протесту у відповідь. Із країни, що живе здебільшого на прибутки від туризму — $390 млн на рік — виїжджають іноземці.
— До Мадагаскару з України літають рідко, — каже менеджер київської туристичної компанії "Хотвей тревел". — Частіше обирають Барбадос чи Мальдіви. Останню групу туристів ми відправляли на острів ще позаминулого року. У середньому вартість такої путівки на людину — 3 тисячі доларів. Кожна туристична компанія попереджає клієнта про небезпеку, якщо хтось вирішує летіти до країни в розпал сутичок. Але відповідальності за туриста не несе.
Коментарі