Фінська мережа магазинів К-Супермаркет запропонувала відвідувачам спати в торговельних залах. Так допомагають людям урятуватися від спеки. У приміщеннях є кондиціонери та холодильники.
— Одна відвідувачка пожартувала, що було б чудово поспати в прохолодному супермаркеті. Ми завжди намагаємося відповідати на відгуки клієнтів, — каже менеджер мережі Маріка Ліндфорс. У Фінляндії температура сягнула +27°C.
Через гаряче повітря з Африки температура на вихідних у Португалії була +46,4°C, в Іспанії +46,6°C. Небо забарвилося в помаранчеві кольори через дрібні частинки пилу та піску, принесені з пустелі Сахара. Медики попередили, що вони ускладнюють дихання. Від спеки в Іспанії померли троє людей. Нинішній рекорд +48°C погода встановила в грецькій столиці Афінах 1977-го. Синоптики передбачають, що цього року може його побити.
Міністерство охорони здоров'я Франції рекомендує жителям південних регіонів уникати автомобільних поїздок із малими дітьми в години пік. Це може призвести до зневоднення. Альпіністам порадили відкласти підйом на французькі Альпи. Можливий обвал гірських порід і сходження снігу та льоду — через високі температури він тане. У липні Франція пережила найгарячіший місяць із 1900 року. Через посушливу погоду зберуть менше равликів.
У Німеччині гине врожай пшениці, соняшнику й картоплі. У країні чекають зростання цін на продукти. Німецький союз селян заявив, що цьогорічний урожай пшениці буде найгірший за останні 15 років. Там температура сягнула +36°C. Липень став найспекотнішим місяцем у Німеччині з 1881‑го. Майбутні збитки економіки оцінюють у 1,4 млрд євро — 44 млрд грн. Пивовари скаржаться, що через спеку зросло споживання пива і їм бракує скляних пляшок. Винороби готуються заздалегідь зібрати врожай.
Людей по всій Європі закликають економно використовувати електроенергію. Рівень її споживання зростає у спеку через роботу кондиціонерів, вентиляторів та іншого обладнання. У Польщі електростанції перевели в режим надзвичайного стану.
У Швеції вимкнули енергоблок найбільшої АЕС. Вода в Північному морі, яку беруть для охолодження реактора, прогрілася до +25°C. Ця температура є критичною з точки зору безпеки. Льодовик на південному піку місцевої гори Кебнекайсе з початку липня зменшився на 4 м. Раніше мав товщину 40 м і його вважали найвищою точкою Швеції. Тепер поступається північному пікові. Той заввишки 2097 м.
У Норвегії температура за Полярним колом досягла +31,2°C. Водіїв застерігають від зіткнення з оленями і вівцями. Тварини ховаються від сонця в тіні дорожніх тунелів.
Європейські країни закривають аеропорти. Гаряче повітря стає більш розрідженим, змінюється його тиск. Літаку може не вистачити злітної смуги для відриву від землі та посадки, пояснює британський перевізник "Брітіш Ейрвейс". У країні температура сягнула +35°C.
Високі температури, що переживає Європа цього літа, можуть стати нормою до 2040 року, каже керівник Національного центру інформації про стан клімату Марк Маккарті.
Коментарі
1