— США висловлюють огиду щодо рішення української влади розігнати мирні протести в Києві на майдані Незалежності за допомогою бійців внутрішніх військ і бульдозерів, замість того щоби підтримати демократичні права людей і людську гідність. Така реакція є неприйнятною і ніяк не стосується демократії, — заявив у ніч проти середи держсекретар Сполучених Штатів Джон Керрі. — Сьогодні вночі, коли лунають дзвони на тлі задимлених вулиць Києва, США разом із людьми України. Вони заслуговують на краще.
У середу, коли стало відомо про спробу силового розгону Євромайдану, на екстрене засідання зібрався і канадський парламент. Депутати радилися, які санкції запровадити щодо окремих українських можновладців.
Того ж дня з Віктором Януковичем зустрілися заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд та верховний представник ЄС із закордонних відносин Кетрін Ештон.
— Це була складна бесіда. Я чітко дала зрозуміти йому: те, що відбулося вночі в Києві, абсолютно неприпустимо в демократичному суспільстві, — говорить Нуланд.
— Під час тривалої дискусії, яку я мала з президентом, він запевнив, що готовий до діалогу, і я закликаю його зробити це, — розказує британка Ештон. — Він також підтвердив своє бажання підписати Угоду про асоціацію.
Тим часом у Росії в середу Державна дума засудила дії української опозиції та втручання західних політиків у події на українському Майдані. Лідери комуністичної партії та "Справедливой России" розкритикували мовчання з цього приводу посла РФ в Україні Михайла Зурабова.
Того ж дня грузинські парламентарії побилися. Сутичку спричинило питання, чи засудити насильство щодо мирних демонстрантів у Києві. Опозиціонери, прихильні до екс-президента Михаїла Саакашвілі, наполягали на жорсткій резолюції. А провладні депутати нагадали, як їхні вуличні акції у Тбілісі розганяли 2007‑го та 2011 року. Суперечка переросла у бійку. Тепер опозиція вимагає у більшості вибачень, інакше не ходитиме на засідання.
— Події в Україні історично незворотні й епохальні у плані геополітичних трансформацій. Скоріше рано, ніж пізно, Україна по-справжньому стане частиною демократичної Європи, — вважає політолог і колишній радник із національної безпеки президента США Збігнєв Бжезинський. — Скоріше пізно, ніж рано, але Росія теж піде за Україною, якщо не самоізолюється і не перетвориться на застійний імперіалістичний релікт.
Коментарі