Наприкінці грудня біля островів Нової Зеландії на берег викинулися 168 китів грінда. Їх іще називають "китами-пілотами", або чорними дельфінами.
— В основному це були самки з дитинчатами, — розказує Майк Донох"ю з департаменту збереження живої природи Нової Зеландії. — Кожен рік кити пливуть з Антарктики до берегів Нової Зеландії, де вони розмножуються. Чому тварини викидаються на берег — невідомо. Можливо, одна з грінд була хвора. Інші попливли за нею. Кити живуть групами
по 20–30 особин і слухаються свого вожака.
43 кити вдалося врятувати. Місцеві поливали їх водою і накривали мокрою тканиною. Одна самка народила просто на березі. Із дитинчам її повернули у воду. Інші тварини загинули від спеки. Щоб зменшити страждання, китів усипляли.
Із 1840 року біля берегів Нової Зеландії загинули 5 тис. китів і дельфінів.
— В українських морях китів немає, — каже Сергій Бушуєв, 53 роки, із Південного центру морського рибного господарства та океанографії. — У нас не було жодного масового викидання здорових морських тварин на сушу. Вітром на берег може винести хворого або ослабленого дельфіна. Це природно. Здорові кити можуть випливати, коли їхній вожак втрачає орієнтир.
У Чорному морі водяться три види дельфінів — афаліна, білобочка і азовка. Найчастіше викидаються білобочки. 2008 року знайшли 13 мертвих дельфінів, 2009-го — 52. У тілах тварин діагностували інфекцію.
Коментарі