В Італії до затриманого українського військового Віталія Марківа не пускають консула.
Про це в ефірі телеканалу заявив народний депутат, координатор батальйону ім. Кульчицького Андрій Антонищак в ефірі 112 каналу.
За його словами, Марків служить у батальйоні ім. Кульчицького заступником командира взводу.
"Я вважаю, що це незаконно, я його знав не тільки по батальйону, я його знав з Майдану. 2 травня 2014 року о четвертій ранку був штурм Слов'янська нашим батальйоном, третім полком спеціального призначення, а також 95-ю бригадою, внаслідок чого було оточено Слов'янськ", – розповів Антонищак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Італії арештували українського бійця
Антонищак розповів про події коли загинули журналісти. Коли в травні 2014 року було заблоковано їхню колону, на місці з'явилися представники Russia Today та італійські журналісти.
"В одній зі спецгруп був Віталій Марків, позивний у нього "Італієць", і коли заблокували нашу колону на мосту, з'явилися, уявіть собі, 2 травня представники Russia Today і представники італійських журналістів. У мене перше запитання: як вони туди потрапили?... Ми аналізуємо, де його було вбито з колегами, його (журналіста Роккеллі, – Gazeta.ua) не могло вбити з гори Карачун", – зазначив Антонищак.
Депутат наголосив, що тоді не було у них на озброєнні мінометів, а лишень стрілецька зброя.
За словами Антонищака, в затриманні Марківа брали участь щонайменше 15 осіб.
"Його тримають в містечку за 40-50 км від Мілана в тюрмі. Не пускають українських дипломатів, мотивуючи це тим, що Віталій має італійське підданство. Так, він має італійське підданство. Однак, після подій на Майдані Марків відновив свій український паспорт, зазначив Антонищак," – сказав він.
Марківу надали адвоката, але, як зазначає нардеп, від захисника, якого надала італійська сторона, збираються відмовитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За допомогу терористам на Донбасі британцю світить вдома в'язниця
Андреа Рокеллі загинув увечері 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська. Разом з ним внаслідок мінометного обстрілу був убитий його перекладач, російський дисидент та правозахисник Андрій Миронов.
Коментарі