Ексклюзиви
четвер, 11 липня 2024 11:57

У Польщі з'явиться система перехоплення балістичних ракет

У Польщі з'явиться система перехоплення балістичних ракет
Частину системи Aegis Ashore Фото: Пентагон

Вже готова до роботи нова база ППО США на півночі Польщі.

Вона призначена для виявлення і перехоплення балістичних ракет. Про це оголосили в Альянсі, повідомляє Reuters.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час виступу у кулуарах саміту Альянсу сказав, що готовність бази є важливим кроком для трансатлантичної безпеки перед обличчям зростаючої загрози застосування балістичних ракет.

"Як оборонний Альянс ми не можемо ігнорувати цю загрозу. Протиракетна оборона є важливим елементом основного завдання НАТО - колективної оборони", - додав він.

Столтенберг пояснив, що балістичні ракети широко використовують на Близькому Сході та в Україні.

Систему під назвою Aegis Ashore розмістили у місті Редзіково на півночі Польщі. Це щит проти балістичних ракет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба назвав дві речі, які Україна очікує від саміту НАТО у Вашингтоні

Другий об'єкт Aegis Ashore розмістили у Румунії. Частиною цієї системи також є есмінці ВМС США в іспанському порту Рота і радар раннього попередження у турецькому місті Кюреджік.

У НАТО наголошують, що Aegis Ashore має виключно оборонний характер.

США приймуть саміт Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні 9-11 липня. Офіційні заходи розпочнуться 10 липня.

Водночас Україна не отримає запрошення на вступ до НАТО під час ювілейного саміту Альянсу. Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю Bloomberg.

Він хотів би, щоб цей саміт НАТО був успішний для всіх союзників. Для України першорчергову важливість має посилення протиповітряної оборони системами Patriot.

Зараз ви читаєте новину «У Польщі з'явиться система перехоплення балістичних ракет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути