Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Польщі затримали шість осіб, підозрюваних у співпраці з російськими чи білоруськими службами.
Польська влада також вислала з країни 45 російських чиновників, які офіційно працювали в дипломатії, але вели розвідувальну діяльність проти Польщі. Про це повідомив уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарін в інтерв'ю i.pl.
"Російська сторона та їхні довірені особи, тобто білоруські служби, виявляють активність, але це не залишається поза увагою польської контррозвідки. Шпигунські розслідування тривалі, про їх результати часто доводиться розповідати із запізненням", – зауважив Жарін.
За його словами, Польща стала об'єктом посиленої уваги російських спецслужб та їхніх білоруських колег саме після вторгнення армії РФ в Україну у лютому 2022 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У розвідці повідомили, чи готує РФ ударну групу для нового повномасштабного наступу
"Російська діяльність – шпигунська і гібридна – є функцією російської політики. Росія вкладає ресурси та гроші в пропагандистську, гібридну чи розвідувальну діяльність не для якихось віртуальних цілей, а для реалізації свого політичного порядку денного. Усі країни, які мають стосунок до України, повинні враховувати, що вони будуть об'єктом різного роду розвідувальних дій чи інформаційного тиску Кремля", – попередив Жарін.
Водночас він відзначив, що російська розвідка не припинить своїх спроб проводити розвідувальну діяльність на території Польщі.
"Росія налаштована агресивно і вороже щодо Польщі. І це не зміниться. Російські служби активні та працюють. Хоча реакція Польщі та наших союзників у вигляді випровадження великої кількості російських шпигунів з Європи послаблює можливості російської розвідки", – наголосив Жарін.
Країни НАТО не ставитимуться до Росії таким чином, як вона ставиться до України й українців. Президент Польщі Анджей Дуда сказав про це у відповідь на розмови про "гарантії безпеки" для РФ.
Він запевнив, що НАТО не чинитиме агресії стосовно Росії.
Коментарі