США провели успішні випробування ракети-перехоплювача в Тихому океані.
В американському військовому відомстві цей результат назвали "ключовим моментом" у розвитку протиракетної оборони. Про це повідомляє Defense News.
Перехоплювач призначений для боротьби з бойовими ракетами середнього радіусу дії. Випробування здійснили 26 жовтня у акваторії Тихого океану. В операції взяв участь ескадрений міноносець John Finn, торік введений до складу ВМС США. Він виявив і перехопив ракету-мішень, пущену з західного узбережжя Гаваїв.
Новинка має більший кінетичний перехоплювач, нову сенсорну апаратуру, високі можливості з дискримінації помилкових цілей, а також збільшену дальність і швидкість ураження. Вона знищує мішень не в результаті підриву, а шляхом фізичного зіткнення з нею. Швидкість польоту протиракети становить 4,5 кілометра на секунду, гранична дальність ураження – 2700 кілометрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали нову бронемашину, яку розробили спеціально для десантників
Ракету-перехоплювача будуть встановлювати як на морські, так і на наземні платформи ПРО Aegis Ashore, у тому числі на території Румунії, Польщі, а також Японії, яка стурбована ракетно-ядерною програмою КНДР.
З'явились перші фото з найбільших навчань НАТО останніх десятиліть Trident Juncture-2018. Маневри проходять на території Норвегії та поблизу її берегів.
Коментарі