Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що її уряд відновлює роботу над другим референдумом про незалежність.
Вона сказала, що робота над плебісцитом про незалежність відновиться після того, як її тимчасово зупинили після спалаху пандемії. Про це передає Sky News.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Улюблений замок принца Чарльза продають лише за 1 фунт
У заяві в парламенті в Голірудхаузі Стерджен підтвердила бажання провести другий референдум про незалежність Шотландії.
"Наш демократичний мандат, що дозволяє людям, а не політикам, ухвалювати майбутнє країни, не викликає сумніву. Оскільки Шотландія прагне відновитися та оговтатися після пандемії, на цьому історичному етапі важливо, щоб ми подумали, якою країною хочемо бути та як найкраще її захистити. Питання про майбутнє Шотландії не можна уникнути й вічно відкладати. Уряд сподівається провести референдум до кінця 2023 року, якщо це дозволить Covid-19. Подбаймо, щоб вибір був усвідомленим. Докази на користь незалежності сильні. І ми представимо їх відкрито й з упевненістю та амбіціями", - заявила Стерджен.
Це вона сказала після того, як її партія досягла коаліційної угоди, що дало мандат наполягати на проведенні другого референдуму про незалежність. Коаліція має 72 зі 129 місць у шотландському парламенті.
Раніше цього року Стерджен сказала британському прем'єру Борису Джонсону, що "питання в тому, коли буде референдум, а чи не буде він узагалі". Вона пообіцяла ухвалити закон про повторний плебісцит, але уряд Великої Британії може оскаржити його в суді.
Шотландія проголосувала проти незалежності з різницею 55% до 45% 2014-го. Однак прихильники Стерджен стверджують, що обставини значно змінилися через рішення Лондона покинути ЄС. Це вивело Шотландію з Євросоюзу разом із Великою Британією.
За прогнозами економістів, економіка Шотландії скорочуватиметься мінімум на $15 млрд на рік, якщо країна буде незалежною. Це більш ніж удвічі збільшить руйнівні наслідки для країни, ніж ті, що є від брекзиту.
Коментарі