Можливе запровадження США прямих санкцій проти глави Кремля Володимира Путіна Москва сприйматиме як розрив відносин.
Про це заявив у четвер, 13 січня, речник президента Росії Дмитро Пєсков, передає "Радіо свобода".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія відмовилася від деескалації ситуації біля українських кордонів
"Запровадження санкцій проти глави держави - крок, який можна прирівняти до розриву відносин. У випадку таких санкцій буде неминуча адекватна відповідь", - сказав Пєсков.
За його словами, Москва вкрай негативно ставиться до проєкту санкцій, який напередодні представили демократи в Сенаті США, "особливо на тлі серії переговорів, що тривають. Хай невдалих, але переговорів".
Законопроєкт про санкції внесла в середу група американських сенаторів на чолі з демократом Робертом Менендесом, який очолює комітет із міжнародних справ. У разі масштабного російського вторгнення в Україну сенатори пропонують заборонити Путіну в'їзд у США й заморозити його гіпотетичні активи в Америці. Такі ж обмеження будуть до глави уряду, керівника МЗС і міністра оборони Росії, а також усіх, кого Вашингтон визнає причетними до військового вторгнення. Санкції також пропонують запровадити до родичів глави Кремля та близьких до нього бізнесменів.
У документі зазначили, що впродовж 30 днів після можливого нападу Росії на Україну президент США має запровадити санкції проти щонайменше трьох великих російських банків. Під обмеження також може потрапити російський зовнішній борг та газопровід "Північний потік-2".
Російська влада заперечує можливість вторгнення і заявляє, що переміщення військ всередині країни - "суверенне право" Росії. Застороги про можливе вторгнення Москва називає "безпідставним нагнітанням напруженості".
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Фінляндія та Швеція можуть швидко приєднатися до Альянсу, якщо в них буде на це політична воля. Столтенберґ заявив, що ці країни відповідають оборонним стандартам НАТО.
Коментарі