Кремль знову отримав урок від однієї з колишніх радянських республік, яка відправила у відставку Сержа Сарґсяна. Але на відміну від демократичних повстань в Україні, Грузії і Киргизстані, російські чиновники цього разу не стурбовані мирними протестами у Вірменії.
"Російські чиновники розслаблені, тому що вважають вірменське повстання внутрішньою проблемою, а не зусиллями ЄС і США, націленими на початок чергової "кольорової революції". Крім того, вони впевнені, що Вірменія збереже тісні економічні і оборонні зв'язки з Росією, хто б не став на місце Сарґсяна. Адже на вірменській території є ключова російська військова база і будь-яка революція закінчиться відкритою окупацією країни", - йдеться в повідомленні агенції Bloomberg.
З 31 березня в Єревані проходять масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Сарґсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр. Раніше Сарґсян відмовлявся йти з посади, однак, після того, як частина армії Вірменії перейшла на бік протестувальників, він був змушений піти у відставку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Западенців у Вірменії нема" - Кремль та його пропагандисти не побачили паралелі з Майданом.
Історик та політолог Сергій Маркедонов вважає, що перемога опозиції у Вірменії не змінить ситуації в країні. Головна причина - опозиційні політики не мають нічого спільного, окрім вимоги відставки Сержа Саргсяна.
Коментарі