




У суботу ввечері, 19 травня 1962 року, на Медісон-сквер-ґарден у Нью-Йорку прийшли понад 15 тис. людей. Кожен з них заплатив від $100 до $1000 за квиток на концерт з нагоди ювілею президента США Джона Кеннеді. Свято проводили заздалегідь: президент народився 29 травня. Привітати Кеннеді мала й Мерилін Монро. Її провокаційний виступ став однією з найскандальніших подій ХХ ст.
Широка громадськість давно обговорювала чутки про роман Монро з президентом. Того вечора в цьому переконалися остаточно.
Монро затримувалася. Ведучий кілька разів жартома оголошував її вихід. Коли вона нарешті з'явилася, оголосив: "Пане президенте, спізніла Мерилін Монро".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерилін Монро не могла правильно написати свій псевдонім
Монро була помітно п'яною. Підбігла до мікрофона маленькими кроками. Коли ж скинула білу норкову шубу – зал захоплено ахнув. Була в усипаній стразами напівпрозорій сукні тілесного кольору з відвертим декольте. Сукня настільки облягала тіло, що актрисі було складно рухатися. Спіднього під нею не було. Сама Мерилін називала свій наряд, пошитий у дизайнера Жана Луї, "шкірою і бісером". Пізніше Эдлай Стівенсон, посол США в ООН, також присутній на концерті, написав: "Я не бачив бісеру!".
Коли Мерілін почала співати, зал на мить завмер.
"Це була гучна ніч, дуже пафосна атмосфера. Потім – бум! З'являється цей прожектор. Не було ані звуку. Жодного звуку. Немов ми були у відкритому космосі, - згадував 26-річний фотограф Білл Рей. - Була ця довга, довга пауза... і нарешті вона починає із цим неймовірним придихом – Happy biiiiirthday to youuuu. І всі просто впадають в екстаз", пише iconicphotos.ru.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерилін Монро 90: секс-символ на рідкісних знімках талановитих фотографів
"З днем народження, пане президенте", – заспівала Монро. Потім продовжила на мотив популярної пісні "Спасибі за пам'ять": "Дякую, пане президенте, за все, що ви зробили, за всі битви, які ви виграли". Слова написала сама.
Усі присутні здогадувалися, що це не просте привітання. Пісня звучала еротично, інтимніше, ніж вимагав етикет. Важко було повірити, що це відбувається у величезному залі, наповненому людьми. Журналіст Дороті Кілґаллен пізніше описав це так: "Наче вона кохається з президентом на очах 40 мільйонів американців".
Джон Кеннеді, який вийшов на сцену після виступу, спробував згладити незручну ситуацію жартом: "Тепер, після того, як для мене заспівали Happy Birthday настільки мило і чисто, я можу піти з політики". Після урочистостей фотографи зняли, як президент та його брат Роберт розмовляють з Монро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші фото Мерилін Монро з'явились на обкладинці журналу Life
Перша леді Жаклін Кеннеді завбачливо не приїхала у Медісон-сквер-ґарден. Підозрювала, що може статися щось подібне. Не хотіла мати на публіці принижений вигляд. Наступного дня вона дивилася повтор концерту по телевізору. Була обурена виступом Монро. Джон Кеннеді теж був незадоволений її витівкою. Незабаром президент порвав з актрисою. Вона остаточно занурилася в депресію.
Ця знаменита поява стала одним з останніх яскравих виступів Мерилін Монро. Менш ніж за три місяці, 5 серпня 1962 року, її знайдуть мертвою. Самого Кеннеді застрелять наступної осені.
Сукня, яка була на Мерилін, стала такою ж відомою, як і пісня. 1999 року її продали на аукціоні в Нью-Йорку за понад $1,26 млн.
Коментарі