За останні 20 років у світі вбили понад 1,6 тис. журналістів, 46 з них - 2021-го.
Про це йдеться на сайті міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів".
Зазначається, що цьогоріч кількість загиблих, станом на 6 грудня, є найнижчою за останні 19 років. Зокрема, це пов'язано здебільшого зі зниженням інтенсивності конфліктів, які були особливо смертельними з 2012-го до 2016-го - в Сирії, Іраку та Ємені.
"Також це результат інтенсивної кампанії неурядових організацій свободи преси, зокрема RSF, за створення міжнародних і національних механізмів захисту, які, однак, залишаються недостатніми", - йдеться в повідомленні.
Зменшення також пояснюється рішенням багатьох інформаційних організацій посилати менше репортерів в інші місця через пандемію і тим, що деякі частини світу (наприклад, Лівія та регіон Сахель) стали занадто небезпечними для журналістів.
Попри це, 46 журналістів у світі вбили протягом останнього року, а 1636 - протягом останніх 20 років.
Зазанчимо, що з часу ухвалення останньої резолюції Ради Безпеки ООН про захист журналістів (2015-го), кількість вбитих журналістів щороку зменшувалася.
В організації також нагадали, що 2021-го, вперше за понад 80 років Нобелівську премію миру вручать журналістам: лауреатами премії стали журналістка з Філіппін Марія Рессі та російський журналіст Дмитро Муратов. Церемонія нагородження відбудеться 10 грудня в Осло (Норвегія).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість росіян нічого не знають про нагородження Муратова Нобелівською премією миру
За даними Нобелівського комітету, обидва лауреати отримали нагороду "за зусилля в захисті свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та сталого світу" .
Зауважимо, що журналісти, обрані Нобелівським комітетом спільними лауреатами цього року, є громадянами двох найнебезпечніших для журналістів країн.
Коментарі