Світові ціни на нафту еталонних марок у п'ятницю, 2 жовтня, продовжили знижуватися після падіння напередодні.
Аналітик The Price Futures Group Філ Флін і аналітик Oanda Едвард Мойя назвали 2 причини, в результаті яких ціни на нафту дешевшають, повідомляє MarketWatch.
Перша причина - це побоювання стосовно попиту в США. Чим він нижчий, тим менше шансів, що ціни на нафту зростатимуть по всьому світу.
Друга причина пов'язана з карантинними обмеженнями в Європі через ускладнення ситуації з поширенням коронавірусу. Це в цілому пригнічує економіку, що теж знижує потреби в нафті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якого курсу долара чекати у жовтні: прогнози
За даними Investing, на ранок 2 жовтня вартість грудневих ф'ючерсів на еталонну марку Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $40,21 за барель, що на $0,72 (1,76%) нижче ціни на закриття попередньої сесії.
За підсумками торгів у четвер, 1 жовтня, ці контракти подешевшали на $1,37 (3,2%). Листопадові ф'ючерси на WTI до цього часу опустилися на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі NYMEX на $1,06 (2,74%), до $37,66 за барель.
Інвестори побоюються слабшого попиту, незважаючи на дані Міненерго США, які 30 вересня показали скорочення запасів нафти в країні за підсумками 3-го тижня поспіль.
За січень-серпень український товарообіг склав $64,25 млрд. За цей період імпортували на понад $33,3 млрд товарів. Це менше на $4,7 млрд, або на 12,4%, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Експортували з України товарів на $30,9 млрд. Зменшення експорту склало $2,2 млрд, або 6,6%.
Коментарі