У жовтні на курс валют впливатимуть місцеві вибори, голосування за поправки до бюджету, переговори з МВФ та темпи поширення коронавірусу в країні, вважає банкір Владислав Сочинський.
За словами Юрія Гриненко з Райффайзен банку Аваль, ситуація на валютному ринку визначатиметься політикою Нацбанку. Регулятор може не допустити подальшого ослабленння гривні, або продовжити її контрольовану девальвацію, пише "Новое время".
"У жовтні ситуація на валютному ринку буде стабільною. Деякі втрати у врожайності основних експортних культур аграрного сектора компенсувало зростання цін на ці товари. Ціни на залізну руду і чорні метали є досить високими. При цьому нафта все ще дешева. Це стримує валютні обсяги імпорту від повного відновлення, незважаючи на досить потужну динаміку зростання споживчого попиту в останні місяці. На цьому тлі торговий дефіцит цьогоріч навіть нижче, ніж восени 2018-2019 років", - каже Олексій Блінов з Альфа-Банку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дорожчає золото і як на цьому заробити
Додає, що ризики для курсу пов'язані з питанням фінансування бюджету та отриманням нового траншу МВФ.
"Поточний тренд на поступове ослаблення гривні у жовтні збережеться. Гривневі процентні ставки залишаються низькими і маємо невизначеність у співпраці з МВФ. Також зберігається фактор продажів і погашення гривневих ОВДП нерезидентами. Водночас в НБУ резервів вистачає, щоб не допустити значних курсових коливань", - погоджується з колегами банкір Олександр Дуда.
У жовтні курс валют коливатиметься у межах 28,1-28,5 грн/дол. Долар може максимально сягнути 28,75 грн, вважають експерти.
Національний банк України на 1 жовтня встановив курс долара на рівні 28,31 грн. Це на 2 коп. більше, як було в останній день вересня.
Коментарі