Українські сейсмологи припускають, що японський землетрус може спровокувати підземні поштовхи в будь-якій іншій точці земного шару.
"Їхня катастрофа, може спрацювати, як спусковий гачок, - припускає завідувачка Ужгородської сейсмологічної станції Світлана Плішко.
"У Європі найбільш небезпечною є сейсмічно активна зона в горах Вранча, що в Румунії. Там більше 20 років не відбувалося підземних поштовхів. Румунські експерти ще торік прогнозували струс в зоні Вранча. Адже їхні землетруси відбуваються з періодичністю від 20 до 30 років. Якщо зараз в румунській зоні накопичилася енергія, достатня для поштовхів, то через Японію вона може статися й швидше. Так само може бути й з іншими сейсмічно активними зонами планети",-зазначила науковець.
За словами сейсмолога, румунський землетрус може вплинути й на Україну.
"У 1989 році, коли в зоні Вранча відбувся останній землетрус, підземні поштовхи дійшли до України, Росії, Фінляндії та Греції. Оскільки тамтешні землетруси дуже глибокі – поштовхи відбуваються на глибині від 120 до 350 кілометрів, то, відповідно, й зачіпають більшу територію".
В Україні поштовхи можуть відчути на Одещині, Буковині та Прикарпатті, трохи менше – на Закарпатті.
"Оскільки гори Карпати створюють своєрідний згин, то румунський землетрус має більш північно-східний напрямок".
Коментарі
1