У Вінницькому дитсадку N35 грип і застуду попереджують фітотерапією. Діти, у яких медсестра помітила перші симптоми простуди, щодня п"ють чаї у фітобарі, кімнаті 2х5 м. Профілактику проводять двічі на рік у вересні-жовтні та березні-квітні.
Вихователька приводить до фітобару трьох дівчат.
— Біжать сюди, як на свято, — говорить 39-річна медсестра Галина Іщук. — Хоча лікувальні чаї гіркуваті й зазвичай малюки їх не люблять.
Діти сідають на лавочку. Меблі у фітобарі звичайних розмірів, тому з-за столу видніються лише голови 4-річних дівчат. Галина Іщук ставить перед ними чашки на блюдцях. Заварює шипшиновий напій. Чай дівчата п"ють охолодженим, через трубочки.
— Даємо шипшинові, збірні трав"яні чаї, — веде далі медсестра. — Перед тим цікавимося в батьків, чи немає в дитини алергії. Це єдине протипоказання. На батьківських зборах пояснюємо, які чаї п"ють діти. Ніхто від такого методу профілактики не відмовлявся.
— Я дома п"ю чорний, зелений, красний, — каже Тая. — А лікувального мама робити не вміє.
Коли чашка в іншої дівчинки, Каті, спорожніла, вона з"їжджає зі стільчика під стіл і вигулькує з іншого боку.
— Насправді фіточай можна пити й без трубочки, — розповідає медсестра. — Та на смак він може бути гіркуватий — треба ж дітей чимось зацікавити.
— Цього року в нас не було затяжних хвороб, діти не пропускали садочок по кілька днів, — додає завідувачка. — Як тільки почнеться епідемія грипу, ми будемо чіпляти діткам часникові буси. Це ще один спосіб перешкодити потраплянню в організм інфекції.
Медсестра показує поличку, де стоять коробки з чаями. Найбільше серед них карпатських у пакетиках. Купуємо їх у аптеках. Вихователі трави не збирають.
— Це відповідальна робота, — говорить лікарка 43-річна Оксана Хлипавка. — Кожна рослина має пройти радіологічний контроль.
Із дітьми також займаються за новою методикою Миколи Єфименка "Театр фізичного виховання".
— Сьогодні вони були маленькими мушками, — каже фізрук Інна Глущенко, 35 років. — Робили все, що робить мушка в казочці, що їм розповідаю. Завтра в нас морська тематика, дітки будуть уявляти себе в морі. Потім вони будуть лісниками.
— Зараз народжуються діти нового покоління, діти-індіго. Вони гіперактивні й посередніми не виростають. Це або великі генії, або великі авантюристи, — пояснює завідувачка. — Щоб змусити їх виконувати вправи, треба чимось зацікавити.
Cадочок N35 зведено 40 років тому, він розрахований на 190 місць. Нині до нього ходять 268 діток.
Коментарі